Sausio 27 d.

Viceministrė: regionų plėtra ir regioninių nelygumų mažinimas turėtų būti atliekamas turizmo pagalba

2020-09-16 08:33 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė, ministro patarėjas Darius Liutikas ir „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas dalyvavo Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro bei vietos veiklos grupės „Rietavo iniciatyvos“ surengtoje konferencijoje „Įsijunk verslumą“. Konferencijos metu aptarti regionui svarbiausia klausimai: verslumo skatinimas, prioritetinės turizmo sektoriaus sritys, socialinio verslo vystymo ypatumai, galimybės ir teikiama parama bei regiono perspektyvos artimiausiu laikotarpiu.

„Regionų plėtra ir regioninių nelygumų mažinimas turėtų būti atliekamas turizmo pagalba“, – teigia turizmo politikos klausimus kuruojanti viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė. „Apie 78,5 proc. savivaldybių pajamų sudaro gyventojų pajamų mokestis, todėl savivaldos institucijoms prioritetu turėtų tapti verslo steigimas ir plėtra. Turizmo verslui čia ypatingai svarbūs keli aspektai – palankios verslo sąlygos ir finansinės pagalbos instrumentai, išvystyta infrastruktūra ir turizmo rinkodaros sprendimai.“

Pasak viceministrės, nacionaliniu lygmeniu visos šios sąlygos yra vystomos. Šiuo metu turizmo sektoriui – likvidumo palaikymui, turizmo produktų kūrimui, persiklasifikavimui ir kvalifikacijos kėlimui – įvairiomis priemonėmis skirta 49 mln. eurų. Taip pat intensyviai rengiamasi 2021-2027 m. ES finansavimo laikotarpiui, investuojama į šalies kaip turistinės krypties patrauklumą, vykdomi turizmo rinkodaros veiksmai vidaus ir užsienio rinkose. Be to, turizmą, kaip ekonomikos šaką, ir prioritetines sektoriaus sritis siekiama įtvirtinti strateginio planavimo dokumentuose. Tačiau, V. Jankauskaitės-Milčiuvienės teigimu, sėkmingai turizmo sektoriaus plėtrai svarbiausias yra regioninis planavimas.

„Vis dėlto, turizmo verslas pirmiausia susiduria su lokaliais, regioniniais iššūkiais. Savivaldybių užduotis yra numatyti, kokie sunkumai stabdo ar gali stabdyti sektoriaus plėtrą, pagal tai planuoti išteklių panaudojimą ir investuoti į verslo aplinkos gerinimą. Dėl to šiuo metu tiek daug kalbamės su savivaldos institucijomis  - einame į dialogą ir kviečiame įnešti indėlį į regiono turizmo politiką ir prisidėti prie visos šalies turizmo sektoriaus sėkmės“, - sako viceministrė. 

Tai jau ketvirtasis susitikimas susitikimų-diskusijų su regionų turizmo verslo ir savivaldybių atstovais cikle.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location