Gegužės 02 d.

Užsienio startuolius supažindinome su žaliųjų technologijų galimybėmis

2023-05-30 14:33 Dalintis:

Tech-Park Kaunas, būdamas tarptautinio Europos klasterių tinklo „Green Tech 2.0“ dalimi, skatina ES klasterius bendradarbiauti tarp regionų ir sektorių. Šią savaitę „Green Tech 2.0“ projekto atstovė Lietuvoje Jurgita Šarkienė bei Tech-Park Kaunas projektų ekspertė Neringa Žebrauskienė surengė „ClusterXchange“ programos vizitus Kauno inovacijų ekosistemoje. Svečiuose lankėsi tvarios energijos sprendimus kuriančių startuolių – „Radium Energy“ iš Lenkijos bei Suomijos „Kymi-Solar“ komandos. Šie klasterio mainų programos dalyviai domėjosi B2B kontaktais ir bendradarbiavimo galimybėmis.

„Lietuva skatina ir investuoja į žaliąsias technologijas, siekdama tvarumo tikslų ir mažindama poveikį aplinkai. Džiaugiamės, kad ši patirtis buvo puiki proga pradedantiesiems verslininkams susipažinti su žaliųjų technologijų sektoriumu, tvarią energetiką skatinančių sprendimų kūrėjų bendruomene Lietuvoje“, – pastebi „Green Tech 2.0“ atstovė J. Šarkienė.

Svečiai aplankė Tech-Park Kaunas partnerių laboratorijojse, gamybiniuose slėniuose ir komandų biuruose. Vienas iš jų partnerių – Lietuvos energetikos institutas (LEI),  su energetika susijusių mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) kompetencijų centras, pakvietė į savo laboratorijas. Instituto ekspertai pristatė naujausius žaliosios energijos pritaikymo miestų reikmėms tyrimus.

Kauno LEZ įsikūrusi įmonė „Elinta Robotics“ kvietė lankytojus susipažinti su pramonės poreikiais tvariems produktams ir paslaugoms. Įmonės startuolis  „Elinta Charge“ gyvena šia misija – elektroniką paversti išmaniąja. Susitikimuose dalyvavę atstovai pabrėžė, kad ilgaamžiškumas yra pagrindinis principas, kuriuo bendrovė vadovaujasi kurdama ateities elektromobilių įkrovimo sprendimus.

„Labai svarbu, kad startuolius priimančios komandos puikiai supranta ir įveikia šiandienos technologijų rinkoje kylančius iššūkius. Lietuviai noriai dalinasi savo patirtimi ir ieško galimų partnerystės taškų. Tai ne tik inžinerinių sprendimų ir programinės įrangos vystymo aspektai, bet ir pažintis su rinkos naujienų pulsu“, – sako Tech-Park Kaunas projektų ekspertė N. Žebrauskienė.

Šis vizitas buvo puiki proga dalyviams aptarti masto didinimą Europoje. Bendrovė  „Kongsberg NanoAvionics“ priėmė įkūrėjus savo laboratorijose ir analizavo techninės įrangos iššūkius bei pritaikomumą kosmoso technologijoms. Kauno regioninė energetikos agentūra ir AB "Kauno energija", centralizuoto šilumos tiekimo įmonė, akcentavo vartotojų rinkos poreikius, kurie atsiranda pasauliui susidomėjus tvaria energija.

Inovacijų bendruomenės nariai  „Energy Advice“ nariai taip pat dalyvavo šios klasterių mainų programos veiklose. Komanda kuria technologinį sprendimą, padedantį įmonėms efektyviau naudoti energiją. Vėliau kelionę tęsėme technologinių sprendimų kūrėjų „Telesoftas“ biure Kauno centre, kur sužinojome, kaip pritaikyti naujausias tendencijas ir interaktyvius sprendimus, kad produktai ir paslaugos taptų patogesni vartotojui. Kompanijos įkūrėjas Algirdas Stonys pasidalino įmonės augimo ir plėtros istorija.

Šaltinis: Tech-Park Kaunas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location