Balandžio 20 d.

Tonbo Imaging užmojis – inovacinė autonominė transporto sistema

2018-12-13 10:20 Dalintis:

Dar vieną sutartį, pagal priemonę „Smart FDI“ su Lietuvos verslo paramos  agentūra (toliau - LVPA) Lietuvoje įsteigusi antrinę įmonę pasirašė UAB  „Tonbo Imaging", vykdysianti projektą „Inovacinės autonominės  transporto sistemos sukūrimui skirti moksliniai tyrimai ir  eksperimentinė plėtra“, kuriam yra skirta 5,2 mln. Eur iš Europos  regioninės plėtros fondo lėšų, o bendra projekto vertė siekia net 11,7  mln. Eur.

Projekto vykdytojas priklauso „Tonbo Imaging“ įmonių grupei, kurios  inžineriniai centrai veikia JAV, Singapūre ir Indijoje, o juose yra  gaminamos ir diegiamos pažangios vaizdo ir jutiklių sistemos, įgalinančios fiksuoti, suprasti ir kontroliuoti kompleksinę aplinką.  Lietuvoje įsteigta antrinė įmonė planuoja plėtoti savaeigio transporto  technologiją.

Savaeigiai automobiliai ir jų autonomiškumo didinimas yra ta sritis,  kuriai pastaruoju metu skiriama vis daugiau dėmesio, siekiant mažinti  žmogiškojo faktoriaus įtaką eismo saugumui. Nepaisant to, pasitaiko  nemažai kliūčių, kurios riboja autonominių transporto priemonių kūrimą  ir diegimą globaliu mastu. Svarbiausia iš jų – technologinė: esamų  technologijų patikimumas vis dar nėra pasiekęs reikiamo lygio,  užtikrinančio pakankamą saugumą, eksploatuojant autonomines transporto  priemones, ypač blogomis oro sąlygomis. Ne kiek mažiau svarbios yra  ekonominės kliūtys. Autonominio transporto kainos yra didelės ir   prieinamos tik sąlyginai nedidelei visuomenės daliai, o įvykus eismo  įvykiui nėra išspręsti teisinės atsakomybės klausimai. Taip pat svarbu  nepamiršti ir skeptiško visuomenės požiūrio šiuo klausimu: vyresnio  amžiaus žmonių tarpe vis dar vyrauja neigiama nuomonė savaeigių  transporto priemonių atžvilgiu.

Projekto įgyvendinimo metu UAB „Tonbo Imaging“ kurs technologiją, kuria  tikimasi išspręsti dalį iš aukščiau išvardintų problemų: padidinti  autonominių transporto priemonių patikimumą bei sumažinti autonominių  transporto priemonių kainą.

 „Nė vienas jutiklis negali atlikti visų duomenų rinkimo ir analizės,  reikalingų savireguliavimui. Jutikliai turi veikti kartu, kad įveiktų  kiekvieną kliūtį, pagerintų jų suvokimą ir suprastų, kas iš tikrųjų  vyksta kelyje.

„Šiame projekte kursime integruotą jutiklių paketą, kurį sudarys greitas  terminis detektorius, sukurtas pagal „LIDAR“ sistemą. Įgyvendinant  projektą kuriamas jutiklių paketas sumažins priklausomybę nuo jutiklių  skiriamosios gebos veikimui ir pasinaudos specialiais programinės  įrangos metodais vaizdo gavimo gerinimui. Galėsime užtikrinti didesnę  duomenų perdavimo spartą. Taip pat šiame pakete įdiegsime specialią  sistemą, kuri atliks analizes realiu laiku, kad būtų sukurtas aplinkos  suvokimo modelis.“ – teigia UAB „Tonbo Imaging" vadovas Arvindas  Lakshmikumaras.

Projekto metu numatoma vykdyti mokslinius tyrimus, skirtus inovatyvios  autonominės transporto sistemos koncepcijos vystymui ir validavimui  laboratorinėmis sąlygomis bei eksperimentinę plėtrą, skirtą inovatyvios  autonominės transporto sistemos prototipo sukūrimui ir pademonstravimui  realaus veikimo sąlygomis.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location