Balandžio 29 d.

Tech-Park Kaunas Inovatorių pusryčiuose – diskusija apie paramą startuolių ekosistemos stiprinimui

2023-08-29 14:42 Dalintis:

Startuolių ekosistema Lietuvoje sparčiai auga, tai rodo ne tik pritraukiamos rizikos kapitalo investicijos, bet ir aktyvesnis verslų kūrėjų dalyvavimas MTEP programose. Kartu su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komanda susitikome aptarti aktualių inovacijų skatinimo priemonių. Diskutavome, kaip kuriama inovacijoms palanki aplinka, mokesčių reforma ir talentų politika. 

„Siekiame, kad Kauno Tech-Park išliktų vienu aktyviausiu startuolių ekosistemos dalyvių ir taptų verslo ir mokslo bendradarbiavimą užtikrinančiu lyderiu ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje. Taip pat itin svarbu užtikrinti šalies įmonių plėtrą ir paskatinti investicijas, todėl susitikimuose su Kauno verslo atstovais norime išgirsti jų lūkesčius ir pristatyti finansines priemones, kurios galėtų prisidėti prie spartesnės plėtros“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Inovatorių pusryčiai subūrė technologijų kūrėjus, inovacijų politikos formuotojus ir startuolių komandas. Biotechnologijų startuolio „Genomika“ inovartoriai bei asmens tapatybės saugumo sprendimų „Idenfy“ kūrėjai pakvietė apsilankyti savo darbo erdvėse ir pristatė startuolių kasdienybės virtuvę.

Pernai Tech-Park Kaunas inovacijų bendruomenėje įsikūrusios įmonės investavo į su mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEPI) susijusias veiklas, o bendra investicijų apimtis sudarė 7 proc. nuo visų įmonių pajamų – 13 kartų daugiau nei Lietuvos ir beveik 5 kartus – nei ES verslo sektoriaus vidurkiai.

„Parke įsikūrusios įmonės bei startuoliai inovacinius projektus vykdo kartu su mokslo institucijomis, taip prisidedant prie vieno pagrindinių Lietuvos sumanios specializacijos tikslų – mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimo. Į rinką verslai išleido daugiau nei 100 naujų produktų, technologijų bei paslaugų. Džiaugiamės ir tuo, jog pastaraisiais metais suintensyvėjo ir startuolių kolaboracijos su didžiosiomis šalies ir Europos įmonėmis, kurios renkasi inovuoti kartu“, – pastebi Tech-Park Kaunas vadovas Paulius Nezabitauskas.

„Genomika“ neseniai sulaukė Europos Sąjungos (ES), Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės (JK) investicijų – daugiau nei 5 mln. eurų. Šis finansavimas – svarbus etapas ne tik lietuvių startuoliui, bet ir Europos inovacijų tarybai, nes bus vystoma prioritetinė mokslo kryptis – duomenų saugojimas DNR molekulėse.

Šaltinis: Tech-Park Kaunas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location