Liepos 23 d.

Skirtas finansavimas nevyriausybinėms organizacijoms klimato politikos formavimui ir visuomenės informavimui apie klimato kaitą

2023-09-14 08:00 Dalintis:

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) baigė nevyriausybinių organizacijų paraiškų apie klimato politikos formavimą ir visuomenės apie klimato kaitą informavimą vertinimą. Šiam kvietimui iš Klimato kaitos programos buvo skirta 0,5 mln. eurų.

Nevyriausybinės organizacijos klimato politikos formavimui ir visuomenės apie klimato kaitą informavimui pateikė 15 paraiškų už  1,169 mln. eurų, t. y. dvigubai daugiau nei buvo skirta lėšų.

Įvertinus pagal priemonę gautas paraiškas, finansavimas skirtas 7 pareiškėjams, kuriems numatoma išmokėti visą kvietime numatytą 0,5 mln. Eur sumą.

Maksimalus vieno projekto finansavimas vienai organizacijai galėjo siekti 60 tūkst. eurų, konsorciumui – 120 tūkst. eurų. Finansavimo intensyvumas – 90 proc., likusius 10 proc. NVO turės padengti nuosavu piniginiu indėliu ar savanorišku darbu. Pateikti projektai buvo vertinami pagal paraiškų vertinimo kriterijus. 

„Tokio tipo kvietimas buvo skelbiamas pirmą kartą, todėl iššūkių užteko ir pareiškėjams, ir Agentūrai. Paraiškos, kurioms finansuoti nepakako priemonei skirtų lėšų, perkeliamos į rezervinį paraiškų sąrašą. Rezervinis paraiškų sąrašas galios 6 mėnesius nuo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros direktoriaus įsakymo, dėl finansavimo skyrimo, paskelbimo datos,“ – teigia APVA Nacionalinių programų valdymo departamento Klimato kaitos skyriaus patarėjas Egidijus Petraitis. 

Finansine paskata bus remiamos veiklos, siekiančios daryti moksliniais įrodymais ir gerąja praktika paremtą poveikį teisėkūrai, advokaciją papildančios veiklos, pavyzdžiui, visuomenės informavimas ir švietimas. Bus remiami tik tie projektai, kurie gali daryti poveikį teisėkūrai, susijusiai su šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimu žemės ūkio, transporto ir pramonės sektoriuose.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location