Balandžio 28 d.

Renginio „Pramonės skaitmenizavimas: Kaip nepasiklysti galimybių labirinte?“ apžvalga

2021-05-26 16:15 Dalintis:

Ekspertai ir rinkos dalyviai šiandien rinkosi į Lietuvos inovacijų centro organizuotą nuotolinį renginį „Pramonės skaitmenizavimas: Kaip nepasiklysti galimybių labirinte”. Renginio metu buvo išsamiai aptariamos pramonės skaitmenizavimo proceso atveriamos galimybės, potencialūs iššūkiai ir jų sprendimo būdai, pasidalinta gerosiomis patirtimis bei pristatyta Inform Smart Solutions Industry 4.0 platforma.

Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė Vilma Vilutytė pristatydama renginį atkreipė dėmesį į besikeičiančias gyvenimo ir darbo sąlygas pandemijos kontekste ir tai, jog nors gyvename netikrumo laiku, ši situacija kelia ne tik iššūkių, bet ir suteikia galimybių pokyčiams verslo subjektų viduje. Vykusiame renginyje buvo kalbama apie galimybes, kuriomis gali pasinaudoti pramonės įmonės skaitmenizavimo srityje. 

Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius savo pranešime pasidalino analogija apie kintančius metų laikus: „Nuo nei vieno iš mūsų nepriklauso, ar ateis vasara. Ji tiesiog ateina. Panaši situacija su skaitmenizacijos procesais ir skaitmenine Europa. Šie procesai yra neišvengiami. Skaitmenizacijos sprendimai taps itin svarbūs artimiausioje ateityje ir juos diegs verslai, norintys būti sėkmingi konkurencinėje kovoje. Šiuo metu įmonės turi daug galimybių tiek Lietuvoje, tiek Europoje - pradedant mokesčių lengvatomis vykdant investicinius projektusVyriausybės paskelbtu „Naujos kartos Lietuva” planu, baigiant Europos Sąjungos dėmesiu inovacijoms ir naujoms technologijoms. Svarbu atidžiai sekti naujienas ir pastebėti tas galimybes, kuriomis gali pasinaudoti konkreti įmonė ir kurios būtų verslui pačios naudingiausios.”

Gintaras Vilda, Gamybos inovacijų slėnio direktorius, savo pranešime pristatė, kokias paslaugas Lietuvoje gali gauti įmonė, norinti kurti technologijas, inovuoti bei pristatyti produktus rinkai bei supažindino klausytojus su Gamybos inovacijų slėnio veikla. G. Vilda išskyrė penkias esmines skaitmeninio inovacijų centro (SIC) veiklos sritis: infrastruktūros paslaugos, gamybos inovacijų konsultacijos, prototipavimo laboratorija, verslo inkubavimas ir akceleravimas, tarptautinė tinklaveika. Pasak slėnio direktoriaus, SIC veikla skirta suprasti, kokios konkrečios technologijos gali būti reikalingos verslui siekiant optimalių sprendimų ir teikiant įvairiapuses konsultacijas bei pagalbą, padėti verslui išvengti sudėtingos analizės ir nereikalingų kaštų. 

„Matome, jog įmonės susiduria su sudėtingomis problemomis, kurios ištinka pradedant eiti skaitmeninimo keliu. Tai ir žinių trūkumas, ir dvejonės, kokius skaitmeninimo įrankius pasirinkti, sudėtinga surasti tinkamus ekspertus, specializuoti sprendimai yra brangūs, o darbuotojams reikalingi specifiniai įgūdžiai. Apibendrinant, trūksta resursų, žinių ir supratimo, kad įmanoma dirbti kitaip: greičiau, tvarkingiau, registruojant procesų įvykius ar operacijos rezultatą” - sunkumus, kuriuos tenka įveikti įmonėms, vardino LIC projektų vadovė V. Vilutytė. Projektų vadovė pristatė Inform Smart Solutions Industry 4.0 platformą, skirtą padėti verslui diegti skaitmenizacijos sprendimus. Su platforma galite susipažinti čia.

Nuotolinis renginys „Pramonės skaitmenizavimas: Kaip nepasiklysti galimybių labirinte” vyko INforM iniciatyvos rėmuose. Ši iniciatyva siekia identifikuoti konkrečius regionuose dažniausiai pasitaikančius skaitmeninimo iššūkius, stiprybes, esamas kompetencijas bei bendradarbiavimo galimybes. Taip siekiama kuo geriau atliepti realius įmonių poreikius, suteikti paramą diegiant naujus skaitmeninius sprendimus bei grįžtamąjį ryšį apie tolimesnę įmonės veiklą. Iniciatyva įgyvendinama pagal Interreg Baltijos jūros regiono programą, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location