Gegužės 19 d.

Rekordinėms verslo investicijoms aptarnauti - šiuolaikiška darbo apmokėjimo sistema

2019-05-10 17:00 Dalintis:

Pastarųjų metų iššūkiai Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) lėmė sąmoningai vykstančius pokyčius, kurie padarė įtaką ir veiklos efektyvumui. Didėjant verslo, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, energetikos, turizmo projektus vertinančių ir administravimo procesus prižiūrinčių projektų vadovų ir kitų darbuotojų darbo krūviui, buvo ieškoma naujų, rezultatams įtaką darančių, veiklos procesų tobulinimo galimybių. Sprendimas buvo rastas – nuo 2018 m. LVPA įvedė šiuolaikišką darbo apmokėjimo sistemą ir jau pirmaisiais metais įvertino 350 paraiškų daugiau nei 2017 m.  

Nauja atlygio sistema leidžia šalia bazinio darbo užmokesčio darbuotojams numatyti galimybę gauti ir kintamąją dalį, kuri priklauso nuo darbo intensyvumo bei pasiektų rezultatų. Vienas iš pagrindinių atlygio sistemos keitimo tikslų – atsisakyti subjektyvaus, viešojo sektoriaus įstaigose dažnai taikomo, priedų skyrimo ir jį pakeisti vieningais kriterijais paremta ir visiems aiškesne sistema.

Tam, kad būtų galima nustatyti objektyvų tam tikrų pareigybių atliekamų darbų apimčių matavimą, buvo sukurti sutartiniai darbo intensyvumo vienetai, kuriais galima apibrėžti ribą tarp įprasto ir padidinto darbo intensyvumo.

„Pagrindinis iššūkis kuriant į modernesnę darbo apmokėjimo sistemą buvo atrasti objektyvesnius kriterijus, leidžiančius pamatuoti ir įvertinti kiekvieno projektų vadovo darbo intensyvumą ir indėlį į rezultatus, atsižvelgiant į skirtingo sudėtingumo vertinamų ir įgyvendinamų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ES investicijų projektų portfelį, kurio svarbią dalį administruoja LVPA. Kintama atlygio sistema – misija įmanoma ir viešajame sektoriuje, tačiau ji įpareigoja nuolatos rūpintis agentūros veiklos procesų tobulinimu, orientacija į rezultatą, kokybę ir tobulinti darbuotojų motyvacinę sistemą,“ – teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius–Želvys.

Šiuo metu LVPA vertina daugiau kaip 700 paraiškų ir atlieka virš 1800  verslo projektų priežiūrą, tad įdiegta atlygio sistema sėkmingai padeda objektyviau paskirstyti darbo krūvį ir daro įtaką paraiškų vertinimo trukmei, projektų administravimo procesui, lėšų išmokėjimui. Nuo darbo intensyvumo ir rezultatų priklausanti atlygio sistema taip pat yra patraukli pritraukiant naujus darbuotojus ir išlaikant esamus.

„Atlygio ir motyvacijos sistemos modernizavimas, kiti kompleksiniai žmogiškųjų išteklių sistemos tobulinimo veiksmai prisideda prie  lankstesnio ir veiksmingesnio ES investicijų programų verslui administravimo, leidžia efektyviau įvertinti darbuotojų ir vidurinės grandies vadovų darbo rezultatus, ugdo bendradarbiavimo požiūrį, atsakomybę už LVPA misiją, įprasmina kasdieninio darbo svarbą, prisideda prie Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijų strateginių tikslų įgyvendinimo,“ – mano LVPA direktorius.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūros.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location