Birželio 20 d.

Programai „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ – 14 mln. eurų

2019-10-15 12:57 Dalintis:

Š. m. rugsėjo 27 d. LR finansų ministerija ir Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerija pasirašė programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ sutartį.

Programai įgyvendinti yra skirta 14 mln. eurų iš 2014-2020 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų.

Programą administruoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Programos partneriai – Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Norvegijos agentūra „Innovation Norway“ (IN).

Šia programa bus siekiama padidinti Lietuvos įmonių konkurencingumą ir paskatinti dvišalį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Norvegijos įmonių Žaliosios pramonės inovacijų ir informacinių technologijų srityse (IT).

Siekiant pereiti prie darnios ekonomikos modelio, investicijos Žaliosios pramonės inovacijų srityje bus skiriamos projektams, kurių tikslas – naujų aplinkai palankių, bio grįstų produktų/ technologijų kūrimas ir komercializavimas arba rinkoje egzistuojančių inovatyvių technologijų, skatinančių gamtos išteklių tausojimą ir mažinančių neigiamą poveikį aplinkai, diegimas.

Lietuvos IT sektorius yra didžiausias Baltijos šalyse ir yra imliausias investicijoms. Programos įgyvendinimas bus nukreiptas į IT sektoriaus potencialo panaudojimą investuojant į inovatyvių IT sprendimų, produktų ir technologijų, pritaikomų įvairiuose pramonės sektoriuose, kūrimą.      

Veiklų rezultatas būtų matuojamas sukurtų, komercializuotų ar įdiegtų inovatyvių produktų ar technologijų skaičiumi, išaugusiomis apyvartos ir pelno apimtimis, naujai sukurtų darbo vietų skaičiumi. Žaliosios pramonės inovacijų srities projektai prisidės prie energijos vartojimo kiekio ir CO2 lygio sumažėjimo.

Dalis Programos lėšų bus skirta Lietuvos įmonių verslo įgūdžių stiprinimui.

Konkursinis kvietimas Žaliosios pramonės inovacijų srityje planuojamas 2019 m. lapkričio mėn., IT srityje – 2020 m. kovo mėn. ir verslo įgūdžiams stiprinti – 2020 m. II pusmetį.

Paraiškas pagal Programą galės teikti privačios įmonės, prioritetą teikiant labai mažos, mažos ar vidutinės įmonės statusą turinčioms įmonėms.

Projektai galės būti įgyvendinami kartu su partneriais. Partneriu galiu būti bet kuri Lietuvos ar Norvegijos įmonė: pvz., mokslo ar studijų institucija, asociacija, viešoji įstaiga ir pan. Partnerystė su Norvegijos įmonėmis bus papildomai skatinama.

Lietuvos įmonės, norinčios surasti partnerius Norvegijoje gali kreiptis dėl paramos kelionių išlaidoms kompensuoti.

Šaltinis; Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location