Balandžio 27 d.

Priemonė „Inostartas“ – paversk idėjas produktais ar paslaugomis!

2019-02-15 10:27 Dalintis:

Norint įgyvendinti inovatyvią idėją – vien tik ekspertų patarimų neužtenka. Atsiranda poreikis ieškoti papildomų finansavimo šaltinių, todėl startuoliai turi būti atviri įvairioms galimybėms. Jiems gali padėti ne tik šeima, draugai, verslo angelai, privatūs investuotojai ar bankai, bet ir valstybė. Tad jaunam verslui Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) siūlo ES investicijų priemonę „InoStartas“, pagal kurią galima teikti paraiškas iki 2020 m. rugsėjo 30 dienos.

„Jeigu kada nors turėjote idėjų, kaip patobulinti produktus ar paslaugas, o gal būt sukurti naujas, bet trūko finansavimo, mokslininkų pagalbos ar konsultacijų – priemonė „Inostartas“ suteikia galimybę kurti rinkai aktualius produktus. Pagal šią priemonę galima įgyvendinti projektus, kurių vertė iki 49 tūkst. Eur. Pradedant projekto veiklas, galima gauti 30 proc. avansą. Tad inovacijoms kurti – „žalia“ šviesa“, – sako Mantas Biekša, MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas.

Kuriamos inovacijos – ambicingos

Jaunų verslų generuojamos inovatyvios idėjos yra ambicingos, kurios prilygsta pasaulinio lygio naujovėms, tačiau iki galutinio produkto sukūrimo, tinkamo rinkai, visuomet dar reikia įdėti nemažai darbo.

Štai pavyzdžiui, „Elektromobilių sprendimų centras“ kuria elektromobilių krovimo stotelių tinklo prototipą „blockchain“ technologijos pagrindu. Idėja yra apjungti elektra varomų automobilių naudotojus ir įkrovimo stotelių turėtojus ir pasiūlyti jiems sprendimą, kuris padėtų sparčiau vystytis įkrovimo stotelių tinklui. Įmonė planuoja pasiūlyti „viskas viename“ (angl. k. „all in one“) sprendimą, kuriame iš vienos paskyros, su keletu skirtingų atsiskaitymo galimybių, elektromobilių vairuotojai lengvai ir paprastai galėtų pasinaudoti ir apmokėti už suteiktas paslaugas, kurias siūlo skirtingi infrastruktūros turėtojai.

Yra ir kitų perspektyvių idėjų: atliekami išmanios vandens transporto priemonės sukūrimo tyrimai (UAB  „Popa LT“), kuriamos funkcinio maisto receptūros, praturtintos mineralais ir probiotinėmis maisto skaidulomis (MB „Ionicum“), vystomas fotoelektrinių žaliuzių, gaminančių elektros energiją ir reguliuojančių  patalpų temperatūrą prototipas (MB „Saltas“), kuriamas geležies preparatas, skirto žmogaus sveikatai stiprinti (UAB „Akses Swiss“), kuriama kultūros paveldo suskaitmeninto turinio platforma (UAB „Orbitis“).

Pagal priemonę „Inostartas“ jau pasirašyta 14 sutarčių ir skirtas 274 tūkst. eurų finansavimas.

Finansavimas trims veikloms

Pradedantiems inovatyvią veiklą MITA siūlo finansavimą pagal „InoStarto“ priemonę trijų skirtingų rūšių veikloms. Pirmiausiai, turintiems idėją – skiriamas finansavimas veikloms nuo produkto sukūrimo koncepcijos iki prototipo sukūrimo. Antra, norintiems vystyti produktą – skiriamas finansavimas veikloms nuo galutinio prototipo iki įvertintos galutinio produkto bandomosios partijos (paskutinis etapas iki pateikiant produktą ar paslaugą rinkai). Trečia, gali būti remiamas mokslininko ar tyrėjo įdarbinimas įmonėje, kuris atlieka pažangiausius tyrimus ir įmonei padeda sukurti prototipą.

„Tad priklausomai nuo idėjos brandumo ir  produkto išvystymo lygio, kiekviena jauna įmonė gali atrasti sau reikalingų galimybių inovatyviai veiklai“, - komentavo M. Biekša.

Galima gauti finansavimą įvairioms išlaidoms: tiek projekto vykdymo išlaidų paslaugoms, autoriniams darbams, tiek prekėms ir medžiagoms, kurios nėra ilgalaikis turtas, taip pat projekto personalo darbo užmokesčiui bei mokslininko ar tyrėjo įdarbinimui.

Daugiau galimybių inovacijoms regionuose

Pastebima, kad jauni verslai turi mažiau galimybių inovatyviai veiklai Lietuvos regionuose, todėl jeigu įmonė įkurta ne Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose – priemonės  „InoStartas“ siūlomos finansavimo sąlygos dar patrauklesnės!

Dalyvauti gali visos labai mažos, mažos, vidutinės įmonės ir verslininkai. Jeigu vystoma idėja – gali kreiptis įmonės ar verslininkai, veikiantys iki 1 metų. Jeigu vystomas produktas –  kviečiamos įmonės, vykdančios veiklą iki 3 metų, taip pat yra taikomas reikalavimas apyvartai, kuri turi būti ne mažesnė kaip 15 tūkst. Eur.  Jeigu darbinamas tyrėjas / mokslininkas – įmonė turi vykdyti veiklą ne mažiau kaip 1 metus, o jos apyvarta taip pat turi būti ne mažesnė kaip 15 tūkst. Eur.

Apie priemonę.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location