Gegužės 19 d.

Pramonės skaitmeninimas: 2023-ųjų perspektyvos

2022-12-09 10:23 Dalintis:

Skaitmeninė transformacija nebėra tiesiog skambus ir ambicingas pramonės įmonių tikslas. Šiandien ji suprantama kaip tęstinis technologinių ir kultūrinių pokyčių įmonėse procesas, leidžiantis siekti geresnių rezultatų, lanksčiau ir efektyviau valdyti veiklos procesus ir patenkinti greitai besikeičiančius klientų vartojimo įpročius. 

Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriais renginyje „Pramonės skaitmeninimas: 2023 metų perspektyvos“ gruodžio 8-ąją pristatė svarbiausias tarptautines ir nacionalines priemones bei paslaugas, kuriomis gali pasinaudoti įmonės, siekiančios suspėti į Pramonė 4.0 traukinį.  

Ką sako diagnozė? 

Dabartinė apdirbamosios pramonės Lietuvoje situacija yra ganėtinai miglota. Gamybiniai įmonių pajėgumai pastaruoju metu yra nepakankami, vyrauja žmogiškųjų išteklių trūkumas, o specialistų darbo užmokestis auga greičiau nei įmonių produktyvumas. Nepaisant to, prie dabartinių iššūkių prisideda ir energetinių išteklių bei žaliavų kainų augimas, taip pat ir sutrūkinėjusių tiekimo grandinių keliamos problemos. Visa tai tik dar labiau skatina imtis iniciatyvos pokyčiams.   

Lietuvos inovacijų centras šį rudenį pristatė Suminį pramonės skaitmeninimo indeksą 2022, kurį sudaro ne tik išsamios įžvalgos bei rodikliai, piešiantys aiškų tiek Europos, tiek Lietuvos pramonės įmonių paveikslą, tačiau ir įmonių atstovų lūkesčiai bei rekomendacijos skaitmeninimą skatinančioms iniciatyvoms. 

„Siekiant užtikrinti ilgalaikį pramonės sektoriaus konkurencingumą, šalia nuoseklaus skaitmeninių technologijų diegimo Lietuvoje būtina skatinti ir kitus sektoriaus transformaciją skatinančius procesus, susijusius su žmogiškojo kapitalo plėtra, inovacinėmis pramonės veiklomis ir kilimu vertės kūrimo grandinėse ar įsitraukimu į naujas vertės kūrimo grandines”, – teigia Suminio pramonės skaitmeninio indekso 2022 bendraautoris Povilas Bacevičius. 

Tarptautinės ir nacionalinės galimybės 

Nenuostabu, jog tokie pokyčiai reikalauja finansinių išteklių. Renginyje „Pramonės skaitmeninimas: 2023 metų perspektyvos“ dalyviams buvo pristatytos tarptautinės galimybės verslui, pagrindinį dėmesį teikiant ne konkrečioms finansavimo priemonėms, tačiau siekiant sudaryti bendrą įspūdį apie tokios paramos naudą bei padėti įmonėms susimodeliuoti savo veiksmus, kaip patiriant kuo mažesnę riziką pritraukti investicijas verslo plėtrai. 

Dažnu atveju, siekiant pritraukti investicijas verslo plėtrai, reikalinga išorinė pagalba. Čia svarbų vaidmenį atlieka įvairios inovacijų konsultavimo paslaugos, kurias teikia tiek viešosios įstaigos, tiek privatūs fiziniai asmenys Lietuvoje. Konsultantai veikia kaip tarpininkai, dažnai padedantys žengti kritinį žingsnį, klientui siekiant sėkmingai pasinaudoti tam tikra finansavimo priemone. 

Iniciatyva „Smart InoTech pramonei“ 

Skatinant spartesnę ir efektyvesnę pramonės transformaciją, būtina teikti kokybiškas inovacijų konsultavimo paslaugas – tokia misija užsibrėžta nacionalinės iniciatyvos „Smart InoTech pramonei“ pagrindu. Projekto paslaugomis besinaudojančios įmonės turi galimybę ne tik konsultuotis įvairiais su skaitmeninimu susijusiais klausimais, tačiau ir atlikti išsamius inovacinius auditus, pagal kurių rezultatus įmonių atstovai kartu su ekspertais gali kurti tolimesnius veiklos planus, siekiant išlaikyti verslo konkurencingumą. 

Projektą „Smart InoTech pramonei“ įgyvendina Inovacijų agentūra kartu su Lietuvos inovacijų centru. Jo įgyvendinimui pasitelkiami Lietuvoje veikiantys skaitmeninių inovacijų centrai ir jų skaitmeninių technologijų ekspertai. Projektas „Sumanios specializacijos MTEP rezultatų diegimo, skaitmeninant gamybos procesus, pramonės įmonėse fasilitavimas (Smart InoTech pramonei)“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto  Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004.


Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location