Gegužės 30 d.

Pasitikėjimą kuriantis atvirumas, sužavėjęs Vokietijos rinką

2018-09-07 14:45 Dalintis:

Vita Staniulytė yra ryžtinga ir, kaip pati sako, „greito charakterio“  moteris, jau antrus metus sėkmingai kurianti savo įmonę „Happy Print  LT“. Su Vokietijos rinka dirbanti verslininkė pasakoja, kad sparčiai  judėti pirmyn padeda ryžtas ir puikūs rezultatai, kuriuos tarptautinėje  rinkoje įvertina reiklūs klientai. Įmonės pavadinime esantis žodis happy sufleruoja, kad darbai čia vykdomi su šypsena – verslo kūrėja pasakoja,  kad pozityvus požiūris ir atviras bendravimas padeda įgyvendinti  užsibrėžtus tikslus ir atveria daugybę užrakintų durų.

Kokią veiklą vykdote savo įmonėje? 

Mes kuriame klientų – įvairių įmonių ar pavienių gamintojų – produktų pakuočių ir etikečių dizainą bei organizuojame jų gamybą.

Klientams pateikiame savo pasiūlymą – sumaketuojame, pademonstruojame  kaip galėtų atrodyti jų produkto pakuotė. Kai susideriname, surandame  bendrą tenkinantį sprendimą, mano rankose atsiduria visi vadybiniai  procesai: aukščiausią kokybę garantuojančių pakuočių gamintojų paieška,  reikiamo kiekio pakuočių gaminimas ir tiekimas pirminiam užsakovui.

Dirbame išskirtinai su vokiškai kalbančiomis šalimis: Vokietija ir  Šveicarija. Daugiausiai klientų turime Vokietijoje, o spaudos įmones ar  etikečių gamintojus renkuosi Baltijos šalyse: Lietuvoje, Latvijoje ir  Estijoje.

Kokios aplinkybės jus paskatino imtis savarankiško darbo?

Jei imčiau skaičiuoti, greičiausiai surasčiau vos kelis pusmečius  savo gyvenime, kada dirbau samdoma darbuotoja. Studijavau vokiečių  kalbą, baigusi magistrantūrą supratau, kad nenoriu būti mokytoja ar  vertėja. Norėjau imtis nuosavo verslo, kur jausčiau veiklos pulsą ir  pati būčiau atsakinga už pasiektus ar nepasiektus rezultatus.

Ilgą laiką vadovavau turizmo verslui, organizuodavau keliones,  bendraudavau su įvairiais žmonėmis, privačiais asmenimis ir  verslininkais, keliaudavau į verslo parodas, kartais ten vertėjaudavau.  Ši veikla, kurią dabar vystome įmonėje „Happy Print LT“, gimė  natūraliai: turėjau reikiamų kontaktų iš ankstesnės savo profesinės  veiklos, ryžtingai rodžiau iniciatyvą ir užsakymai mane ėmė vytis vienas  po kito. Kadangi esu linkusi visuomet pamatuoti sprendimų riziką,  numatyti ir suplanuoti, ko noriu siekti ir ką galiu pasiekti, įmonės  sukūrimas buvo natūralus žingsnis: turėjau sumanymą ir žinojau, kaip  galiu jį įgyvendinti.

Nuo pat pradžių orientavausi tik į Vokietijos rinką – puikiai moku ne  tik vokiečių kalbą, bet pažįstu ir jų kultūrą, darbo organizavimo  įgūdžius, galiu nuspėti, kokių darbo tempų ar rezultatų jie tikisi.

Su kokiais žmonėmis jums geriausia dirbti? Kaip rasti  bendraminčių, bendražygių, su kuriais galima pasiekti maksimalių  rezultatų?

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) padėjo man sukurti  vieną darbo vietą – skolinausi iš kredito unijos lėšų verslui pagal  priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020, finansuojamas iš Europos  socialinio fondo“ ir papildomai pasinaudojau subsidija verslo pradžiai,  pagal kurią kompensuojama dalis darbo užmokesčio išlaidų už kiekvieną  pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją. Taigi todėl dabar turiu nuolat  kartu dirbantį ir panašiai mąstantį kolegą – dizainerį. Kartu gebame  klientams pateikti pasiūlymą per kelias valandas, greitai reaguojame į  užklausas, sparčiai organizuojame darbus. Galbūt kitas žmogus sėdėtų ir  lauktų mūzų, įkvėpimo kurti arba imtis darbo, tačiau tuomet mums būtų  tikrai ne pakeliui – įkvėpimą kuria aktyvi veikla ir kai yra darbų,  reikia imti juos ir padaryti. Čia ir dabar.

Artimiausiu metu norėčiau, kad prie mūsų komandos prisijungtų  pardavimų srities profesionalas, kuriam artimos panašios profesinės  vertybės: greita reakcija, spartus sprendimų priėmimas, organizuotumas  ir aukšta bendravimo su klientais kultūra.

Kokia yra didžiausia jūsų verslo stiprybė?

Manau, mes puikiai realizuojame didžiausią smulkiojo verslo pranašumą  – tai yra bendravimo ir glaudaus kontakto kūrimą darbo procesuose,  užtikrinant siekiamų rezultatų kokybę. Aš visuomet turiu būti ir esu  lengvai pasiekiama užsakovams – greitai reaguoju į skambučius, laiškus,  konsultuoju, padedu ieškoti geriausių, tinkamiausių sprendimų.

Kadangi labai mėgstu bendrauti, pažinti žmones, su kuriais tenka  dirbti, visuomet siekiu sukurti ryšį, stengiuosi, kad pirmas darbas  kartu netaptų paskutinis. Manau, kad bendravimas versle yra labai  svarbus – jis kuria atvirumą ir pasitikėjimą. Aš visuomet esu linkusi  tartis, spręsti problemas, įveikti kylančius iššūkius, kalbėtis apie  kylančias kliūtis ar pasidalyti sėkme.

Dažnai mūsų klientai tampa bičiuliais, su kuriais pasikalbame ne tik  apie darbo reikalus. Ir tai, manau, yra didelis pliusas – perdėti  formalumai ir itin dalykiškas bendravimas man atrodo nenatūralus, darbo  procesus labai apsunkinantis elementas, dėl kurio dažnai nukenčia  rezultatai. Juk visi esame žmonės, savo rankose turime labai daug  patogių komunikacijos priemonių – jei turime bendrą tikslą, vardan jo  kalbėkimės, spręskime, bendraukime.

Tokį mano požiūrį klientai vertina ir, labiausiai mane džiugina tai,  kad rekomenduoja mūsų paslaugas vieni kitiems ar sugrįžta su naujais  projektais.

Ar turite savo verslo ateities viziją?

Manau, būtų didelė sėkmė, jei per artimiausius 5 metus išaugtume iki  7–10 žmonių komandos. Tačiau aklai plėstis nematau prasmės – reikia  stebėti rinką, jausti jos pokyčius ir poreikius.

Pasinaudojusi „Invegos“ siūlomomis verslui finansinėmis paslaugomis  dabar turiu galimybių keliauti į verslo parodas Europos šalyse, imtis  bendradarbiavimo su ten sutiktais verslų kūrėjas – tad savo veiklą  tikrai plėsime ir, tikiuosi, sėkmingai auginsime.

Ar įmonės pavadinimas „Happy Print LT“ yra susijęs su jūsų požiūriu ar puoselėjamomis vertybėmis? 

Aš tikiu keliais dalykais: čia ir dabar vykdomomis užduotimis bei  pozityviu požiūriu. Įmonės pavadinimu noriu pasakyti, kad esame atviri  bendradarbiavimui ir kiekvieno darbo imamės tik su geriausiais  ketinimais.

Žinoma, versle būtina įvertinti riziką, kruopščiai sustyguoti  įvairius procesus, tačiau neabejoju, kad viskas vyksta kur kas  sklandžiau, kai esi įsitikinęs, kad darbai, kurių imiesi, sklandžiai  įvykdomi.

Taip yra ir asmeniniame gyvenime – turiu daug svajonių ir tikslų, o svarbiausia – žinau, kad man juos visus pavyks įgyvendinti.

Visuomet norėjau jausti pulsuojančią laisvę, nevaržomai keliauti,  pažinti užsienio šalis ir žmones. Nors mano veikla yra nestabdoma ir  kartais derinu užsakymus vairuodama automobilį, tačiau labai  džiaugiuosi, kad galiu leisti sau atsakyti į klientų laiškus ar kurti  pasiūlymus ilsėdamasi po Egipto, Turkijos ar Balio saule –  nepriklausomybė man yra didžiausia motyvacija.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location