Gegužės 19 d.

Papildomos ES investicijos – gamybos infrastruktūrai ir eksportui skatinti

2019-09-09 07:48 Dalintis:

Lietuvos verslo paramos agentūra kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija įvertino didelį verslo įmonių poreikį investuoti į gamybos infrastruktūros atnaujinimą, taip pat eksporto skatinimą – pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ papildomai bus finansuojama 30 projektų už 1,09 mln. Eur, priemonei „Regio potencialas LT“ skirti 12,99 mln. Eur 73 projektams įgyvendinti.

Iš viso priemonei „Naujos galimybės LT“ buvo pateiktos 367 paraiškos, iš kurių 327 atitiko reikalavimus ir su papildomu finansavimu gavo daugiau kaip 12,4 mln. Eur ES lėšų. Aktyvaus susidomėjimo sulaukė ir priemonė „Regio potencialas LT“ – LVPA teigiamai įvertino net 157 projektus, kuriems skirti 29,08 mln. Eur. 


Priemone „Naujos galimybės LT“ siekiama paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmone (MVĮ) kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai, remiama veikla – pavienis šių įmonių ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose. „Regio potencialas LT“ prisideda prie MVĮ investicijų į modernių technologijų diegimą, kuris įgalina pritaikyti esamus ir kurti naujus gamybos pajėgumus naujiems ir esamiems gaminiams gaminti, o tai savo ruožtu sudaro sąlygas sparčiau vystytis ir augti Lietuvos regionams.
 

Artimiausias kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ yra numatomas 2020 m. I ketvirtį, planuojantys investuoti į gamybinę infrastruktūrą kitų metų pradžioje bus kviečiami teikti paraiškas pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“. 

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location