Birželio 23 d.

Nepraleiskite progos pakovoti dėl sparčiausiai augančių technologijų įmonių apdovanojimo

2019-05-28 10:18 Dalintis:

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė „Deloitte“ pradėjo technologijų įmonių registraciją į 2019 m. konkursą „Technology Fast 50 CE.“ Lietuvos ir Vidurio Europos regiono technologijų įmonės kviečiamos teikti paraiškas ir išbandyti savo galimybes patekti į sparčiausiai augančių Vidurio Europos regiono technologijų įmonių TOP 50-uką. Dvidešimtą kartą „Deloitte“ organizuojamame prestižiniame konkurse yra reitinguojamos tiek rinkoje įsitvirtinusios, tiek jaunos sparčiai augančios technologijų bendrovės.

Atlikę projekte „Technology Fast 50 CE“ dalyvaujančių įmonių išsamią paskutinių ketverių metų pajamų analizę (2015-2018 m.), Deloitte ekspertai reitinguoja įmones ir paskelbia geriausius augimo rezultatus pasiekusių įmonių 50-uką. Reitinge kasmet dalyvauja technologijų sektoriaus įmonės, vykdančios veiklą šiose Vidurio Europos regiono valstybėse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Kosove, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

„Lietuvoje ir Vidurio Europos regione sparčiai augančios, progresyvios, inovacijas kuriančios ir diegiančios technologijų įmonės išties nusipelno būti pripažintos ir tinkamai įvertintos, – teigia “Deloitte verslo konsultacijos” partneris, projekto Technology Fast 50 lyderis Lietuvoje Linas Galvelė. „Deloitte“, siekdama atkreipti dėmesį į sparčiai augantį technologijų sektorių, projektą “Technology Fast 50 CE” pradėjo prieš dvidešimtmetį. Per šį laikotarpį pateiktų paraiškų skaičius patvirtina, kad Vidurio Europos regione technologijų įmonės „Technology Fast 50 CE“ reitingą laiko svarbia priemone, lemiančia jų pripažinimą regiono, Europos ir pasauliniu mastu. Sustiprėjęs įmonės patikimumas ir prekės ženklo žinomumas tarp potencialių verslo partnerių, investuotojų, klientų – tai dar viena priežastis, motyvuojanti įmones dalyvauti konkurse,“ – priduria L. Galvelė.

Projekte „Technology Fast 50 CE“ įmonės reitinguojamos trijose kategorijose: Technology Fast 50, Kylančių žvaigždžių („Rising Stars“) ir Didžiojo penketo (“Big 5”). Taip pat įmonėms suteikiama galimybė pakovoti dėl progresyviausios inovacijos ir socialiai atsakingo verslo apdovanojimų.

Pasak Kristijono Vizbaro, vieno iš įmonės „Brolis Semiconductors“, 2018 m. laimėjusios progresyviausios inovacijos apdovanojimą, įkūrėjų, CE Technology Fast 50 projektas - tai puiki komunikacijos priemonė skatinti prekės ženklo ir šalies žinomumą. Tokie reitingai, kaip Deloitte Technology Fast 50, yra vieni iš pagrindinių šaltinių, kuriais remiasi užsienio investuotojai, ieškodami naujų investavimo galimybių.” 


Apie reitingą

Vidurio Europos reitinge „Technology Fast 50” reitinguojamos sparčiausiai augančios regiono technologijų įmonės pagal jų pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2019 m. reitingą, buvo analizuojamos 2015-2018 m. laikotarpio pajamos.

Pagrindinė kategorija

Kad įmonės galėtų dalyvauti ir konkuruoti pagrindinėje Vidurio Europos „Fast 50” kategorijoje, jos būtinai turi atitikti šiuos kriterijus:

  • vykdyti veiklą mažiausiai 4 metus;
  • metinės pajamos per kiekvienus 2015, 2016 ir 2017 metus turi sudaryti ne mažiau nei 50 000 Eur, o per 2018 m. – ne mažiau nei 100 000 Eur;
  • įmonės motininė kompanija turi būti iš Vidurio Europos šalies (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Vengrijos, Kosovo, Makedonijos, Juodkalnijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ar Slovėnijos);
  • įmonė turi plėtoti ar gaminti patentuotas technologijas, arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);
  • įmonei būdinga nuosavybės struktūra, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių.

„Kylančių žvaigždžių” kategorija

„Kylančių žvaigždžių” kategorijoje Deloitte reitinguoja įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra pernelyg naujos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai. Pretenduojančių technologijų įmonių veikla turi siekti mažiausiai 3 metus, o jų pajamos viršyti 30 000 eurų per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2016 – 2018 m.). Kiti kriterijai sutampa su pagrindinės „Fast 50“ kategorijos kriterijais.

„Didžiojo penketo” kategorija

„Didžiojo penketo” kategorijoje reitinguojamos didelės įmonės, kurių augimas per ankstesnius penkerius metus buvo itin didelis. Kad būtų tinkamos reitingui, įmonės turi tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindiniam „Fast 50” reitingui, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertintus metus (2018 m.) šiai kategorijai turi viršyti 25 mln. Eur.

Progresyviausios inovacijos kategorija

Specialus apdovanojimas skiriamas bendrovei, kurios išradingumas ir plačios žinios technologijų srityje leidžia kurti sprendimus, galinčius stipriai išjudinti nusistovėjusias rinkas ir vertės kūrimo tinklus.

Socialiai atsakingo verslo kategorija


Šis apdovanojimas skiriamas bendrovei, kuri, kurdama ir plėtodama skaitmenizuotus produktus ar paslaugas, vykdo socialiai atsakingą veiklą ir daro teigiamą poveikį visuomenei bei aplinkai.

Įmonių registracija vyksta iki 2019 m. liepos 31 d. Nepraleiskite puikios progos tapti viena iš TOP 50 įmonių Vidurio Europos regione. Rezultatai bus skelbiami 2019 m. spalio 17 d.

Daugiau informacijos apie Deloitte reitingus: Deloitte Technology Fast 50 CE Programme


Šaltinis: Deloitte Lietuva.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location