Gegužės 08 d.

MITA tinklaveikos renginyje – mokslininkų diskusija apie karjeros kryžkelę ir savirealizacijos kelius

2021-09-08 16:55 Dalintis:

Ilgą laiką mokslininko kelias buvo suvokiamas kaip akademiniai tyrinėjimai laboratorijose ir juos, sėkmės atveju, vainikuojantys moksliniai straipsniai. Atsivėrus savirealizacijos galimybių langui, situacija pasikeitė. Diskutuoti apie tai, kokias karjeros perspektyvas šiandien pavyksta apčiuopti ambicingiems tyrėjams, rugsėjo 10 d. renginyje „Šiuolaikinio mokslininko pasirinkimai“ Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pakvietė patyrusius Lietuvos mokslininkus.

Jau šį penktadienį po ilgos pertraukos gyvame tinklaveikos renginyje „Šiuolaikinio mokslininko pasirinkimai“ renkasi gyvybės mokslų bendruomenė. „Kai moksle įvyko lūžis ir tyrėjai ėmė ieškoti būdų, kaip pritaikyti savo išradimus versle, į juos buvo žiūrima gana skeptiškai. Dabar biotechnologijų sektorius – vienas iš gerųjų tvarių mokslo partnerysčių su verslu pavyzdžių. Sukančių verslo kryptimi gretos tankėja, o apie planus kurti mokslu pagrįstas inovacijas drąsiai kalba ir studentai. Tuo tarpu kiti lieka ištikimi mokslui. Taip pat yra ir tokių, kurie, išmėginę jėgas versle, pasuka atgal. Akivaizdu, kad turint tiek savęs realizavimo opcijų, šiuolaikinio mokslininko portretą apibrėžti keliais žodžiais – tikras iššūkis. Tad pasidalinti savo įžvalgomis ir asmenine patirtimi pakvietėme ryškias industrijos asmenybes“, – sako projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas. 

Renginio dalyviai išgirs 3 įkvepiančius  pranešimus. Apie „ištikimybę“ mokslo arenai pasakos LSMU prorektorė mokslui, prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė. Perėjimo iš mokslo į verslą patirtimi dalinsis Dominykas Milašius. Jo įkurtas startuolis „Delta Biosiences“ sujungia skirtingų mokslinių atšakų ekspertizę inovatyvaus vaistų-kandidatų atrankos proceso vystymui. Karjeros vingius – t.y. išėjimą „į verslą“ ir sugrįžimą į mokslo sritį pristatys Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkas dr. Arūnas Stirkė. 

Antroje renginio dalyje žurnalisto, inovacijų entuziasto Luko Keraičio moderuojamoje diskusijoje apie mokslininkų savirealizacijos kelius dalyvaus Lietuvos mokslo žvaigždė – „genų molekulinių žirklių“ atradėjas, Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys, neuromokslininkė, Marie Skłodowska-Curie stipendiantė dr. Urtė Neniškytė, „Thermo Fisher Scientific“ mokslo direktorius prof. dr. Arvydas Lubys, „Delta Biosiences“ inžinerijos vadovas, EMBO dotacijos laimėtojas dr. Algirdas Toleikis ir FTMC mokslininkas dr. Arūnas Stirkė. 

Po renginio vyks bendruomenės tinklaveika. 

Renginys vyks VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), adresu Saulėtekio al. 5, Vilnius. Renginio pradžia 15 val.  

Registracija vyksta čia.

Siekiant užtikrinti saugumą, jame dalyvauti galės tik Galimybių pasą turintys asmenys.  

Projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ – iniciatyva, skatinanti gyvybės mokslų industrijos augimą Lietuvoje ir žinomumą tarptautiniu mastu. Ji apima visa spektrą MITA teikiamų paslaugų nuo konsultacijų dėl inovacijų paramos priemonių iki akceleravimo programų bei pagalbos pritraukiant investicijas. 

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location