Gegužės 02 d.

MITA kviečia su tarptautiniais ekspertais pasiruošti gyvybės mokslų srities paraiškų teikimui ES finansavimui gauti

2021-07-05 07:50 Dalintis:

Įpusėjus pirmiems naujo (2021-2027 m.) ES finansavimo laikotarpio metams, gyvybės mokslų ir skaitmeninės sveikatos srityse dirbantys tyrėjai ir mažos bei vidutinės įmonės jau ruošiasi ir teikia pirmąsias paraiškas. Siekdama palengvinti šį procesą ir padėti sėkmingai pritraukti finansavimą, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su specializuota gyvybės mokslų konsultacine kompanija „AMBIO Healthtech“ liepos 13-14 d. organizuoja virtualų renginį „Achieving Success in EU Funding Applications“. Jo metu su visais, kam aktualu, sėkmingų paraiškų rengimo prielaidomis dalinsis patyrę tarptautiniai ekspertai.

MITA projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovo Tomo Vitkausko teigimu, šiuo metu inovatorių dėmesio centre paraiškos pagal „Horizon Europe“ temas „Health“ ir „Digital“ bei „EIC Pathfinder“, „EIC Transition“ ir „EIC Accelerator“ kvietimus: „Siekiant užsitikrinti finansavimą, pirmiausia būtina atsakyti į esminius klausimus: ar idėja, prototipas turi komercinimo, rinkos potencialą, ar paraiškos teikimo metu bus užtikrintas, o projekto pabaigoje pasiektas prašomas inovacijos technologinės plėtros lygis. Svarbu nustatyti, ar teikiama idėja yra proveržio (breakthrough), ar ardančioji (disruptive) technologija. Tai pat reikia įvertinti, ar sudarytas projekto konsorciumas pakankamai solidus, t. y., kas jo partneriai, kaip jie prisideda prie projekto sėkmės. MITA konsultantų patirtis rodo, kad šiems momentams būtinas ypatingas dėmesys, todėl tarptautinių ekspertų pagalba bus labai vertinga“.

Dviejų dienų virtualiame renginyje gyvybės mokslų ir skaitmeninės sveikatos finansavimo galimybes apžvelgs Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų vadovė, Kimberly Cornfield. Ji su komanda teikia paslaugas, skirtas didinti finansavimą gavusių paraiškų procentą, sėkmingą projektų įgyvendinimą ir jų įtaką visuomenei bei optimizuoti technologijų perdavimą ir komercializaciją. Bendrai komanda jau yra padėjusi pritraukti 400 mln. eurų ES finansavimą, skirtą tyrimams ir inovacijoms, vystomoms UCL universitete. Bendras komandos sėkmės procentas pritraukiant finansavimą siekia 40 proc.

„Juodąją dėžę“ padės atverti ir nuodugniai paaiškins, kaip kokybiškai paruošti paraišką, Juliet A. Ellis. UCL universitete ji padeda pasiruošti ir rašyti finansavimo paraiškas tyrėjams, siekiantiems tarptautinio, tarpdisciplininio ir tarporganizacinio finansavimo sveikatos ir gyvybės mokslų srityje. Juliet yra sukaupusi didelę patirtį aprašant tyrimų inovatyvumą ir poveikį. Jos rengiamos paraiškos taip pat pasižymi itin aukšta finansavimo sėkmės tikimybe.

Tuo tarpu įžvalgomis, kaip kurti partnerystę ir valdyti konsorciumus, pasidalins „Crowdhelix“ vadovas, „Horizon 2020“ ekspertas Michael Browne. Ši platforma skirta tarptautinėms partnerystėms ir konsorciumams tarp universitetų, tyrimus atliekančių organizacijų ir įmonių, kuriais siekiama vystyti idėjas ir bendradarbiauti „Horizon Europe“ ir kitų finansavimo galimybių kontekste. Pastaruosius 16 metų M. Browne vadovavo „European Research and Innovation“ padaliniui UCL universitete ir koordinavo 900 mln. svarų ES finansavimo pritraukimą daugiau nei 1000 projektų.

Renginyje taip pat išgirsite robotinę sistemą kraujagyslių chirurgijai kurianč io startuolio UAB „Inovatyvi medicina“ sėkmės istoriją, kaip su skirtu finansavimu jiems pavyko pasiekti didžiausią įmanomą naudą. Patirtimi dalinsis įmonės vadovas, VUL „Santariškių klinikos“ kraujagyslių chirurgas Tomas Baltrūnas. 

Renginys vyks anglų kalba.  Su detalia programa galite susipažinti čia

Renginys nemokamas, tačiau registracija būtina.

MITA Projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ tikslas – gyvybės mokslų industrijos populiarinimas, žinių perdavimo, technologijų pažangos, inovacijų, komercializavimo bei naujų įmonių kūrimosi skatinimas ir tarptautinio Lietuvos, kaip GMI šalies, įvaizdžio kūrimas. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location