Gegužės 19 d.

MITA kviečia inovacijų kūrėjus į gynybos technologijų kūrybos stovyklą DELTA NAVY

2019-09-26 14:02 Dalintis:

Jau antroji Lietuvoje gynybos ir technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA NAVY vyks Lietuvos karinėse jūrų pajėgose spalio 25-27 dienomis. Jos metu būrys mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų bei įvairių sričių ekspertų ir startuolių neįprastoje vietoje – Karo laivų flotilėje prišvartuotame štabo ir aprūpinimo laive „Jotvingis“ – 48 valandas kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei.

„MITA palaiko šią partnerių iniciatyvą ir kviečia startuolius, inovatyvias įmones, technologijų kūrėjus aktyviai dalyvauti kuriant inovacijas gynybos ir jūros pramonei“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

DELTA NAVY hakatonas – tai pirmosios kūrybinės verslo dirbtuvės Karinėse jūrų pajėgose, kurių sukurti inovatyvūs produktai, tikimasi bus naudojami kariniuose laivuose. Todėl būsimiems renginio dalyviams Karinių jūrų pajėgų atstovai iškėlė tris užduotis, problemas. 

Pirmoji – sukurti karinio personalo ir jo resursų valdymo laive sistemą, kuri leistų apsaugoti įgulos narius nuo jūroje keliamų pavojų, gaisrų ar iškritimo per bortą atvejų.

Antroji, kurią kvies spręsti „Delta Navy hakatonas“ – sukurti lazerinės komunikacijos tarp laivų jūroje sistemą, kuri leistų palaikyti koduotą lazerinį ryšį tarp laivų esant radijo tylai ar radijo bangų trukdymo situacijai.

Trečioji užduotis, kurią bus siekiama įvykdyti hakatono metu – drono, pritaikyto veikti atviroje jūroje sukūrimas, kuris leistų laiku ir efektyviai atlikti žvalgybos užduotis, perduoti informaciją apie ieškomą objektą karinių jūrų pajėgų laivui.

Renginio metu dalyvių kuriamus produktus vertins komisija, sudaryta iš Karinių jūrų pajėgų, VšĮ „Versli Lietuva“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir kitų startuolių ekosistemos atstovų.

Renginys yra atviras ir jau dabar kviečia visus norinčius dalyvauti, registruojantis interneto svetainėje https://deltanavy.lt/. Atrinkti dalyviai bus informuojami patvirtinimo laiškais.

Hakatono formatas paplitęs pasaulyje ir pasižymi tuo, kad renginio vietoje susibūrusios komandos per trumpą laiko tarpą (dažniausiai savaitgalį) kuria technologinius sprendimus tam tikrai sričiai ar vienai problemai išspręsti, o hakatono pabaigoje pristato produkto prototipą, kuris yra vertinamas ekspertų komisijos. Gynybos technologijų kūrybos stovykla yra precedentų neturintis renginys krašto apsaugos sistemos istorijoje, kai skirtingų gynybos technologijų sektorių ekspertai, sukaupę ilgametę patirtį, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje konsultuos jaunus, entuziastingus mokslininkus ir praktikus  ir kartu bandys spręsti problemas, kurios egzistuoja ne vienoje karinėje struktūroje.

„Kaip rodo „Startup Lithuania“ praktika, Lietuvos hakatonuose vystomos technologinės idėjos koja kojon žengia su pasaulinėmis tendencijomis. Džiugu ir tai, kad vis daugiau valstybės institucijų ir korporacijų mato jose potencialą ir ieško būdų kaip pagerinti vidinius procesus bei efektyvinti darbo įrankius. Todėl tokie renginiai tampa tikru impulsu technologinei pažangai ir naujoms idėjoms vystytis,“ – teigia Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio vadovė.  

MITA ekspertė Eglė Elena Šataitė pažymi, kad hakatonas galėtų tapti puikia proga padėti pasirengti dalyvauti Europos gynybos fondo (EGF) programoje, kuri pradės veikti nuo 2021 m. Šiuo metu veikia du parengiamieji EGF veiksmai - Europos gynybos pramonės plėtros programa (angl. European defence industrial development programme, EDIDP), kurios nauji kvietimai bus paskelbti 2020 m. sausio mėn., ir Parengiamieji gynybos tyrimų veiksmai (angl. Preparatory Action on Defence Research, PADR). 2020 m. EDIDP kvietimuose bus ir su jūrų pajėgumais susijusių temų. Be to, atskiras EDIDP kvietimas yra skirtastik mažoms ir vidutinėms įmonėms (angl. SME), kurio temos – atviros. Besidominčius MITA konsultuoja šiomis temomis ir galimybėmis dalyvauti.

Renginį DELTA NAVY organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinys „Startup  Lithuania“, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra bei kiti partneriai.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location