Vasario 01 d.

Lietuvos verslininkai mokėsi iš vieno labiausiai patyrusių pasaulio investuotojų

2018-11-21 10:20 Dalintis:

Vilniuje įvyko antrasis Verslo angelų forumas. Peter Cowley, geriausias 2017 m. pasaulio verslo angelas, pusdienį trukusioje sesijoje su „Koinvesticionio fondo” ir Lietuvos Verslo angelų tinklo (LitBAN) organizuoto renginio dalyviais pasidalino savo investavimo patirtimi. Renginyje svečiavosi LR Ūkio viceministras Marius Skuodis, investuotojas Vladas Lašas, esami ir būsimi Lietuvos verslo angelai.

Verslo angelų forumą atidaręs LR Ūkio viceministras M. Skuodis džiaugėsi per vienerius metus susiformavusia Lietuvos verslo angelų bendruomene ir teigė, jog susitikimas su vienu labiausiai patyrusių verslo angelų pasaulyje dar labiau paskatins investuotojus būti aktyviais ir auginti šalies startuolių ekosistemą. Ministerijos vardu M. Skuodis pažadėjo prisidėti prie verslo angelų tinklo plėtros, nes žinios ir finansinė parama, kuriuos suteikia privatūs investuotojai, padeda šaliai pasiekti strateginių tikslų - inovacijų vystymo.

Savo pristatymą P. Cowley pradėjo aptardamas būdus, kaip valstybė gali ir turi sukurti palankią aplinką investuotojams bei kokios problemos iškyla bendradarbiavimo procese. Jau 65 investicijas įgyvendinęs verslininkas dviejų dalių sesijoje pasidalino praktiniais patarimais, kaip įvertinti investicijos riziką ir galimybę, jog startuoliui pasiseks, kaip pasirinkti partnerius bendrai investicijai ir papasakojo, kaip veikia Jungtinės Karalystės verslo angelų tinklai.

„Pirmą kartą lankausi Lietuvoje ir džiaugiuosi matydamas tiek daug entuziastingų investuotojų bei išvydęs daug žadančius startuolius. Šalyje, kur startuolių ekosistema dar nedidelė, svarbu, kad angelai bendradarbiautų tiek tarpusavyje, tiek su kolegomis užsienyje, taip pat, kad sulauktų valstybės palaikymo. LitBAN veikla ir renginiai kaip Verslo angelų forumas - puiki pradžia”, - po renginio sakė P. Cowley.

LitBAN valdybos pirmininkas V. Lašas teigė, jog P. Cowley vizitas ir galimybė išgirsti apie praktinius investavimo aspektus - yra būtent tai, ko dabar reikia Lietuvos verslo angelams. Atsidėkodamas V. Lašas nuo renginio organizatorių svečiui įteikė ką tik išleistą kolekcinę monetą, ant kurios pavaizduoti pirmieji lietuviški palydovai, pakilę į kosmosą.

Renginį užbaigė keturių startuolių (Flow recuperator, NextQuestion, Veleza bei Sharecruit AI) prisistatymai ir kvietimas investuoti. Startuoliai turėjo progą išgirsti, ką apie jų idėją bei verslo modelį mano P. Cowley ir sulaukti investuotojo patarimų.

Apie LitBAN:

Lietuvos Verslo Angelų tinklas, kurį šiuo metu sudaro daugiau nei 70 investuotojų, kviečia privačius investuotojus, verslus tapti tinklo nariais ir dalyvauti kasmėnesiniuose renginiuose bei siūlo mokymų programas, pagalbą teisiniais ir kitais investavimo klausimais. Daugiau informacijos: https://www.litban.org.

Apie „Koinvesticinį fondą“:

„Koinvesticinis fondas“, finansuojamas iš nacionalinio biudžeto ir Europos regioninės plėtros fondo, tikslas – vystyti Lietuvos rizikos kapitalo rinką, auginti naujus rizikos kapitalo rinkos dalyvius ir tokiu būdu suteikti platesnį kapitalo prieinamumą naujoms perspektyvioms Lietuvos įmonėms, turinčioms ribotas galimybes pasinaudoti bankų siūlomomis verslo finansavimo priemonėmis. „Koinvesticinis fondas“ kartu su privačiais investuotojais – rizikos kapitalo fondais, verslo angelų grupėmis – investuoja į startuolius bei verslo plėtrą vykdančias privačias Lietuvos įmones, teikia su šiomis investicijomis susijusias investicines ir finansines konsultacijas. Daugiau informacijos: https://www.koinvest.lt.

Šaltinis: LitBAN.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location