Gegužės 06 d.

Lietuvoje reziduojantiems ambasadoriams - žvilgsnis į Klaipėdą iš mėlynosios ekonomikos perspektyvos

2022-09-14 08:05 Dalintis:

Pažintis su Klaipėdos universitetu ir jo veiklomis tapo pirmuoju užsienio valstybių ambasadorių, reziduojančių Lietuvoje, vizito Klaipėdoje punktu. Dviejų dalių pažintinį vizitą į uostamiestį užsienio šalių diplomatams organizavo LR Užsienio reikalų ministerija.

KU vadovai delegaciją priėmė Jūros tyrimų institute. Čia svečiams buvo pristatytas Klaipėdos miestas bei jo strateginiai siekiai. KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas bei prorektorius mokslui ir inovacijoms dr. Darius Daunys pristatė Universitetą, jo padalinius, čia plėtojamus mokslo tyrimus, akademinius bei mokslo pasiekimus, Universiteto veiklų poveikį regiono vystymuisi.
Pranešimuose akcentuotas KU tarptautiškumas ir vis stiprėjanti partnerystė Europos universiteto aljanse EU-CONEXUS, šiuo metu jau jungiančiame devynių kontinento valstybių pakrančių miestų universitetus. Aljanso specializacija – išmanių pakrančių miestų tvari plėtra.

„Esame aktyvūs Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS bendruomenės nariai ir turime dideles galimybes intelektiniams mainams tiek akademinėje, tiek mokslo srityse. Aljanse reprezentuojame ne tik Universitetą, bet ir visą regioną bei šalį, tuo pačiu mūsų jaunimui atveriame naujus kelius semtis žinių bei kompetencijų europinėje mokslo erdvėje“, - tarptautiškumo svarbą pabrėžė KU rektorius.

Klaipėdos potencialą plėtojant įvairias mėlynosios ekonomikos sritis ir Lietuvos jūrinio klasterio veikląpristatė šią mokslo ir verslo bendradarbiavimo platformą koordinuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas. "50 mlrd. Eur apyvarta, 4,5 mln. darbo vietų, 70% pasaulio jūrinės energetikos pajėgumų – keli skaičiai, parodantys mėlynosios ekonomikos svorį iš europinės perspektyvos. Baltijos jūros regionas – lyderiaujantis jūrinių technologijų hub‘as, o Klaipėda ir jos uostas – svarbi jo dalis. Mėlynąją ekonomiką išskiriame kaip vieną esminių sektorių ir vien jau tai yra svarbus atspirties taškas siekiant augimo. Potencialas itin ryškus laivų statybos ir remonto industrijoje, jūrinės vėjo energetikos srityje ir generuojant inovatyvius sprendimus, kurie prisidėtų prie emisijų jūriniame transporte mažinimo", - atkreipė dėmesį klasterio atstovas.

Diplomatinių misijų Lietuvoje atstovams surengta KU Jūros tyrimų instituto laboratorijų, pagal tarptautinius standartus akredituotų aukščiausios kokybės tyrimams, apžiūra. Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje svečiams vaizdžiai pademonstruota Klaipėdos universiteto mokslininkų komandos sukurta ir šią vasarą realiomis sąlygomis sėkmingai išbandyta biotechnologija į vandenis išsiliejusiems naftos teršalams neutralizuoti. Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovas dr. P. Rapalis pristatė čia atliekamus oro taršos tyrimus. 

Diplomatų delegacija, kurioje buvo 16 pasaulio valstybių atstovai, Klaipėdoje dar lankėsi Laisvojoje ekonominėje zonoje, jiems išsamiai pristatytas Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, Suskystintų dujų terminalas.

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location