Vasario 28 d.

Lietuvių priimto iššūkio rezultatas – sėkmingas ir inovatyvus produktas danams

2019-07-12 16:50 Dalintis:

Birželio mėnesio pradžioje Danijoje surengtas didžiulis svečių priėmimas ir „SEGEL“ krepšių kolekcijos pristatymas. Jo metu krepšiai sulaukė didžiulio susidomėjimo, o bemaž pusė kolekcijos buvo sėkmingai išparduota. Kyla klausimas kuo šis pristatymas Danijoje ypatingas ir išskirtinis mums? „SEGEL“ krepšiai, kurie išsiskiria inovatyvumu ir aukšta kokybe – gaminami Lietuvoje.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kurių darbuotojas nuo 2015 m. priklauso Enterprise Europe Network tinkle veikiančiai tarptautinei tekstilės ir mados grupei, dar vasario mėnesį sulaukė kolegės iš Danijos laiško. Jos klientė dizainerė ieškojo partnerio Lietuvoje, galinčio pasiūti multifunkcinius, aktyviam gyvenimui mieste, pritaikytus krepšius. Įkvėpta Šiaurės šalių paveldo, ilgamečių jūrininkystės ir žvejybos tradicijų, dizainerė sukūrė „SEGEL“  krepšius, kurie atlaikytų pačius atšiauriausius vietos orus ir leistų apsaugoti nuo jų savo daiktus. Krepšiai yra pritaikyti judriajam judėjimui mieste (laisvalaikiui, apsipirkimui, keliavimui dviračiu), sutelkiant dėmesį į funkcionalumą, aukštą kokybę ir šiuolaikišką skandinavišką dizainą. „SEGEL“ – jaunas Danijos prekės ženklas, veikiantis ekologiškesnės ateities link. Juo siekiama skatinti tvarumą, „žalesnius“ įpročius.

Gauta užklausa ir gaminių eskizai iš Danijos buvo operatyviai išsiųsti keletui Lietuvos kompanijų, užsiimančių rankinių ir krepšių gamyba. Pirmiausia, įmonėms buvo pristatytas danų poreikis, o po to, bendradarbiavimu susidomėjusių kompanijų kontaktai, perduoti partneriui.

Po trumpų pasižvalgymų įmonių svetainėse, dizainerė iš Danijos pasirinko partnerystei UAB „Kriaučius“ –  įmonę, užsiimančią galanterijos prekių (vyriškų ir moteriškų rankinių, kuprinių, kelioninių ir sportinių krepšių) gamyba pagal individualius užsakymus bei didmenine ir mažmeninė prekyba galanterijos gaminiais. Kompanija sėkmingai veikia nuo 2006 m., jos pagamintos produkcijos galime rasti įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant Latviją, Estiją,  Ukrainą, Baltarusiją, Rusiją, Angliją, Švediją, Jungtines Amerikos  Valstijas ir net Jungtinius Arabų Emyratus! Enterprise Europe Network  dėka, UAB „Kriaučiaus” papildė savo eksporto žemėlapį dar viena nauja  rinka – jų pagaminti krepšiai sulaukė didžiulio susidomėjimo Danijoje.

Kaip pabrėžia įmonės marketingo vadovė Vaida Jociūtė “Mūsų paslaptis – nuoširdžiai tikėti tuo, ką darai”.

„Dirbti su danų dizainere įmonei buvo  nemažas iššūkis. Visų pirma, gaminio idėja nebuvo tradicinė, visų antra,  pirmą kartą teko gaminti iš išskirtinės, labai patvarios ir vandeniui  ypač atsparios medžiagos, kuri įprastai naudojama laivyboje. Be to,  labai ribojo laikas – užsakymo detalizavimui, atlikimui išsiuntimui  turėjome vos kelias savaitės“,  – pasakoja p. V. Jociūtė.

Ilgiausiai užtruko medžiagų suderinimas,  tinkamų priedų parinkimas ir atsiuntimas į Lietuvą. Kad viskas vyktų  tikrai sklandžiai, abi pusės ne tik operatyviai komunikavo el. paštu ir  telefonu, bet ir turėjo susitikimą. Danų dizainerė skyrė laiko vizitui į  Lietuvą, susipažino su kompanija iš arčiau, apžiūrėjo gamybą. Per porą  viešnagės dienų, ne tik buvo suderintos paskutinės gaminių detalės, bet  ir pasiūti keli pavyzdžiai. Kadangi jie pilnai atitiko dizainerės  poreikį ir viziją, čia pat buvo sutarta ir dėl pirmojo, gana solidaus  užsakymo, kurį sudarė vieno komplekto kelių spalvų krepšiai.

Šiuo metu UAB „Kriaučius“ ruošiasi  gaminti šių krepšių papildymą. Jei danų pardavimai nuosekliai augs,  užsakymų bus dar tikrai ne vienas.

Sėkmingą danų ir lietuvių kompanijų  partnerystę lėmė ne tik sklandus Enterprise Europe Network tinklo  darbuotojų Danijoje ir Lietuvoje komunikavimas, bet ir atviras bei  geranoriškas ryšys tarp įmonių: aiškus ir detalus poreikio išsakymas iš  vienos pusės ir dėmesingumas, profesionalumas, lankstumas, ypatingas  operatyvumas – iš kitos pusės.

„Tik kruopštus darbas ir atsakingas  požiūris įgyvendinat pirmą užsakymą, atveria kelius į ilgalaikį  bendradarbiavimą“, – teigia Kauno PPA rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus  vadybininkė Irma Taparauskienė.

Europos įmonių tinklas yra didžiausias  Europoje, vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas,  kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 50 šalių. Į tinklą  susijungusios organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam  verslui pasitelkdamos duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio  bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia  viešąsias nemokamas paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypatingai  mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas.  Taip pat informuoti apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas,  reglamentus.

Šaltinis: paramaverslui.eu.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location