Rugpjūčio 05 d.

Lietuvė biotechnologijos mokslų daktarė laimėjo ES moterų novatorių konkurso apdovanojimą

2019-05-24 07:49 Dalintis:

Europos Sąjungos (ES) moterų novatorių 2019 metų apdovanojimas skirtas lietuvei biotechnologijos mokslų daktarei Irinai Borodinai. Ji yra viena iš įmonės „BioPhero“, gaminančios feromonus kaip saugią, įperkamą ir veiksmingą alternatyvą pesticidams, įkūrėjų, ir viena iš trijų konkurso laimėtojų patyrusių novatorių kategorijoje, kuriai skirtas 100 000 eurų piniginis apdovanojimas.

2019 m. patyrusiomis novatorėmis taip pat pripažintos Martine Caroff iš Prancūzijos, dviejų biotechnologijų įmonių „LPS-BioSciences“ (specializacija – vakcinose naudojami bakteriniai endotoksinai, in vitro diagnostika, kosmetika ir medicinos priemonės) ir „HEPHAISTOS-Pharma“ (kuriama imunoterapija onkologinėms ligoms gydyti) įkūrėja, ir Shimrit Perkol-Finkel iš Izraelio, vienai iš įmonės „ECOncrete Tech“ (tiekia aplinką puoselėjančio betono produktus, ant kurių gali augti augalai ir gyviai) įkūrėjų.

Šių metų jaunosios novatorės vardas ir 50 000 eurų apdovanojimas atiteko Michela Puddu iš Italijos, vienai iš įmonės „Haelixa“ įkūrėjų, kuriančiai DNR pagrįstus išmaniuosius indikatorius ir medžiagų autentiškumo (atsekimo) nustatymo sprendimus, kurie padeda plėtoti sąžiningą ir skaidrų tvarius produktus plėtojantį verslą.

ES moterų novatorių konkursas rengtas šeštąjį kartą, siekiant apdovanoti inovatyvių įmonių įkūrėjas ar bendrasavininkes moteris. Šiuo apdovanojimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į būtinybę kurti daugiau inovacijų, matyti daugiau moterų versle, pripažinti moterų novatorių laimėjimus ir rodyti gerą sektiną pavyzdį.

2019 m. konkursui pateikta 131 paraiška. Apdovanojimas skirtas iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ lėšų. 

2018 m. kita lietuvė – Rima Balaškienė, farmacijos kompanijos „Aconitum“ savininkė, buvo nominuota gauti ES moterims novatorėms konkurso apdovanojimą.

Daugiau informacijos apie konkursą.

Šaltinis: Lietuvos mokslo taryba.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location