Gegužės 21 d.

Lietuva ir Ukraina bendradarbiaus skatinant technologijų proveržį

2019-11-29 13:07 Dalintis:

Lapkričio 27 d. Vilniuje, didžiausios Baltijos ir Šiaurės šalyse tarptautinės konferencijos „FinTech Inn“ metu Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Ukrainos aukštųjų technologijų biuras („Hi Tech Office Ukraine“) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą inovacijų ir technologijų srityje. Bus skatinamas Lietuvos-Ukrainos dvišalis bendradarbiavimas dirbtinio intelekto, finansinių technologijų („fintech“), skaitmeninimo ir kitose inovacijų srityse.

„Ši sutartis svarbi skatinant Lietuvos ir Rytų partnerystę, atvers kelius į technologijų plėtrą ir aktyvesnį Lietuvos-Ukrainos bendradarbiavimą. Verslui ir mokslui bus sudarytos galimybės dalyvauti bendruose projektuose, kurti aukštos pridėtinės vertės produktus, skatinti ekonomikos skaitmeninimą“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

„Mes džiaugiamės šiuo susitarimu ir galimybe dalyvauti tokiose strateginiuose šalies renginiuose kaip „Fintech Inn“, kurie stiprina mūsų šalių draugystę ir skatina judėti toliau vystant skaitmenines technologijas“, – sako Ukrainos aukštųjų technologijų biuro vadovas Andriy Biryukov.

Abi šalys susitarė keistis gerąja inovacijų ekosistemos vystymosi praktika, sudaryti palankesnes galimybes verslo kontaktų užmezgimui, organizuoti verslo misijas. Ne mažiau svarbus abiem šalims yra pramonės ir verslo skaitmeninimas, nulemtas 4-osios pramonės revoliucijos iššūkių, todėl bus ieškoma sąlyčio taškų ir sprendžiama dėl bendrų ateities iniciatyvų.

Numatyta sukurti informacijos apsikeitimo platformą, kurioje bus nuolat dalinamasi aktualiais, abiejuose šalyje vykstančiais, renginiais inovacijų, technologijų perdavimo ir tvarios plėtros tematika, vykdomos partnerių paieškos, organizuojami ekspertų ir specialistų susitikimai.

Ukrainos aukštųjų technologijų biuras yra asociacija, jungianti verslo subjektus, kurios tikslas yra sudaryti palankias sąlygas inovatyvaus verslo ir skaitmeninės ekonomikos plėtrai Ukrainoje. Šis biuras įsteigtas nesenai, 2016 metais. Biuro stebėtojų taryboje yra Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministerijos, Ukrainos Aukščiausios Rados ir Prezidento administracijos atstovai, skatinantys efektyvų viešojo sektoriaus ir verslo bendradarbiavimą.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) yra valstybinė institucija, atsakinga už inovacijų politikos įgyvendinimą Lietuvoje. Įkurta 2010 metais MITA padeda įgyvendinti pažangias idėjas, skatina verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, prisideda prie inovatyvios Lietuvos kūrimo.

Bendradarbiauti buvo susitarta Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovybės vizito į Ukrainą, vykusio š.m lapkričio 6-8 dienomis, metu. Šiomis dienomis Ukrainos Prezidentas su oficialia delegacija lankosi Lietuvoje.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location