Balandžio 28 d.

„Klasterių infodienoje“ aptartos naujos klasterių transformacijos kryptys

2020-08-31 08:30 Dalintis:

Praeitą savaitę Lietuvos klasterių bendruomenė rinkosi į informacinį renginįKlasterių infodienaGyvai ir nuotoliniu būdu jame dalyvavo per 40 Lietuvos klasterių atstovų, klasteriams skirtą  projektą „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) įgyvendinančių Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) bei Lietuvos inovacijų centro (LIC) komandos bei svečiai iš Sakartvelo. 

„Ruošiantis naujam Europos Sąjungos biudžeto finansinio programavimo laikotarpiui (2021 – 2027 m.),  būtina atkreipti dėmesį į šiuo metu aktualias klasterių transformacijos kryptis. Augantis Lietuvos klasterių tarptautiškumas ir integracija į tarptautinius vertės kūrimo tinklus padės sustiprinti lietuviškų verslų pozicijas tarptautinėse vertės grandinėse“, – teigia l.e.p. MITA direktorius Gintas Kimtys.

Klasteriai tęsia darbus ir sėkmingai vykdo MTEP veiklas  

Inolink projekto vadovė Jolita Razumienė pabrėžė, kad nepaisant koronaviruso, darbas šį pusmetį nestojo: sėkmingai įvyko 26 brandinimo sesijosklasterių koordinatoriams reguliariai teikta informacija apie vykstančius aktualius kvietimus. Pristatydama projekto aktualijas, viešinimo ir partnerių paieškos galimybes, ji pakvietė identifikuoti komandiruočių poreikį 2021 m. bei užsiminė ir apie artėjantį didįjį klasterių bendruomenės renginį. Jei ribojimai dėl viruso plitimo nepasikeis, Kalėdinis Baltijos klasterių forumas įvyks gruodžio 10 d. Apžvelgdama vieno didžiausių ES investicijų instrumentų – mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos plėtrą skatinančios priemonės Eksperimentas finansuojamų projektų sąrašus, J. Razumienė konstatavo, kad 32 finansavimą gavusios paraiškos iš 22 klasterių dar kartą patvirtina, kad projekte dalyvaujantys klasteriai sėkmingai vykdo MTEP veiklas.

Aiškios naujos klasterių transformacijos kryptys 

Lietuvos klasterių tinklui pirmininkaujantis  Giedrius Bagušinskas susitikimo metu priminė sąlygaspaskatinusias šiemet susikurti asociacijai Lietuvos klasterių tinklas. Tai noras atstovauti visus Lietuvos klasterius nacionaliniu lygiu ir bendras Lietuvos balso Europos Aljanse poreikis. Jo teigimu, Europos mastu Lietuvos klasteriai dar labai maži (klasterių narių vidurkis – 13 įmonių, kai rekomenduojama 100-300 narių), tad jiems reikia apspręsti dėl konsolidacijos krypčių ir koncentruotis formuojant aiškias veiklos ašis. 

Naujai paskirta asociacijos Lietuvos klasterių tinklas vadovė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė pasakojo apie Europos Sąjungos mastu formuojamą požiūrį į klasterius kaip vieną galingiausių įrankių, nauju programavimo laikotarpiu padėsiančių vykdyti dvigubą transformaciją žaliojo kurso ir skaitmeninimo srityse. Akcentuotos būtinos transformacijos kryptys: glaudus bendradrabiavimas su skaitmeninių inovacijų centrais (tikimasi, kad jie padės skaitmenizuoti klasterių kuriamas vertės grandines) ir tarpregioninis bendradarbiavimas, nes 2021-2027 m. skatinimo priemonės bus skirtos paneuroponių klasterių kūrimui sumaniosios specializacijos pagrindu.  

Asociacijos vadovės teigimu, tiek tyrimai, tiek Europos klasterių aljanso veikla rodo, jog klasterių sukauptos žinios yra pagrindas užtikrinti verslų egzistavimą net krizių metu. Todėl jie neabejotinai turėtų dalyvauti ir rengiant ekonomikos atsigavimo strategiją valstybiniu mastu. Renginio metu buvo pristatyti klasterių bendruomenės apklausos rezultatai, kuriais remiantis bus formuojami asociacijos tikslai ir uždaviniai naujam programavimo laikotarpiui. 

Galimybių klasteriams sąraše nuo Lietuvos DNR plano iki MITA priemonių 

InoLink projekto partnerio LIC Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius pristatė finansavimo pagal Lietuvos DNR planą priemones galimybes ir Lietuvos verslui aktualias naujo programavimo periodo prioritetines kryptisKlasterių fasilitatorius Deividas Petravičius pasakojo apie MITA paramą klasterių nariamsatnaujintą Inostarto, MTEP komercializavimo ir tarptautiškumo skatinimoInočekiųInopatento bei Norway grants programos verslo vystymui kvietimusBuvo aptarti aktualūs tarptautiniai kvietimai ir artimiausi renginiai 

Sakarvelo klasteriai ieško partnerių 

Klasterių infodienoje dalyvavo ir partnerių aktyviai ieškantys Sakartvelo klasterių atstovai. Ana Akopashvili verslo konsultavimo įmonės Savvy pristatė Qvevri vynobaldųinformacinių technologijų, kino bei pakuočių klasterius ir padėtįRimčiausiais iššūkiais ji įvardino profesionalių darbuotojų ir finansavimo šaltinių trūkumą bei ribotas galimybes patekti į naujas rinkas. Tarp aptartų kartvelų turimų galimyb laisvosios prekybos erdvės susitarimas (DCFTA), palanki mokestinė sistema, geras prekių bei paslau kainos ir kokybės santykis. 

Renginio pranešėjų skaidres galite parsisiųsti:

„InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“ projektas, kurį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Lietuvos inovacijų centru vykdo nuo 2016 m.  Projekto tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.

Šaltinis: KlasterLT

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location