Birželio 22 d.

Klaipėdoje gilinosi į 3D skenavimo atveriamas galimybes

2018-08-30 10:15 Dalintis:

Sutaupytas laikas ir kiti  resursai – itin svarūs, nors ir ne vieninteliai argumentai rinktis  inovatyvius sprendimus įmonėms, kurios savo veiklą kasdien matuoja per  efektyvumo prizmę. Rugpjūčio 21-22 d. Klaipėdoje organizuotame  praktiniame seminare išsamiai aptartos 3D skenavimo technologijos  atveria išties plačias galimybes šiandienos pramonei.
 

Tokio pobūdžio renginys, skirtas  pirmiausiai  laivų projektuotojams ir inžinieriams, Klaipėdoje  organizuotas pirmąsyk. Viena seminaro diena apėmė svečių pranešimus ir  atsakymus į auditorijai aktualius klausimus Klaipėdos mokslo ir  technologijų parke, kita buvo dedikuota išimtinai praktiniams 3D  skenavimo aspektams – drauge su kompleksinius laivų projektavimo ir  inžinerinius sprendimus teikiančios UAB „Western Baltic Engineering“  specialistais dalyviai lankėsi Vakarų Baltijos laivų statykloje, kur jų  laukė suplanuotos užduotys.
 

Tarptautinio projekto „Ecoprodigi”  rėmuose vykusį renginį organizavo Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų  (SGD) klasteris. Šiai verslo ir mokslo bendradarbiavimo platformai  priklausančios tarptautinės kompanijos „Schneider Electric“ dėka,  seminarą papildė solidi ekspertų iš užsienio delegacija – jų gretose  buvo su 3D skenavimo technologijomis dirbantys profesionalai iš  Švedijos, Suomijos, Rusijos.
 

„Dalintis technologinėmis žiniomis ir  patirtimi, skatinti informacijos apie inovacijas sklaidą ir tokiu būdu  prisidėti prie Lietuvos pramonės progreso, įmonių technologinio  konkurencingumo didinimo – įsilieję į Lietuvos SGD klasterio narių  gretas ypatingą dėmesį skiriame šiems aspektams“, – akcentavo UAB  „Schneider Electric Lietuva“ vadovas Denisas Gacicha.
 

Seminaro dalyviai turėjo progą išgirsti  daug įkvepiančių pavyzdžių iš užsienio, liudijančių apie tai, kaip  modernios technologijos panaudojimas padėjo ženkliai optimizuoti darbo  procesus, išvengti brangiai kainuojančių klaidų bei dar aukščiau  kilstelėti įgyvendinamų projektų kokybės kartelę.
 

Vienai naftos platformas Norvegijoje  valdančių įmonių pradėjus taikyti 3D skenavimą, kuris įgalino techninės  priežiūros paslaugas teikiančius specialistus analizuoti duomenų bazėje  esančią informaciją ir išspręsti įvairias problemas per atstumą, vos per  24 mėnesius pavyko „sutaupyti“ net 1 582 žmogaus darbo dienas.  Padauginus jas iš skandinaviško darbo užmokesčio ir reguliarių kelionių  kaštų iki Šiaurės jūroje esančio objekto, kurį įmanoma pasiekti tik  sraigtasparniu, susidarytų išties solidi suma.
 

Kiti pranešėjų pateikti pavyzdžiai  bylojo technologijos atveriamas galimybes dirbti tiksliau ir geriau  suplanuoti visus etapus – įmonėms pavyko apie 40% sumažinti gamybos  atliekų kiekį, 25% sutrumpėjo įvairių elementų montavimo darbams ant  laivų denio skiriamas laikas.
 

Dukterinės „Vakarų laivų gamyklos“  įmonės „Western Baltic Engineering" specialistai savo darbe jau taiko 3D  skenavimo technologiją ir vertina ją kaip vieną įrankių, iš esmės  keičiantį ir formuojantį naują požiūrį į projektavimą ir gamybą.
 

„Toks skenavimas yra efektyviausias  būdas, kuriuo galima greitai gauti tikslius net ir labai didelio  objekto, pavyzdžiui, laivo ar pastato, 3D duomenis. Naudojant 3D  skenavimą fizinius objektus galima perkelti tiesiogiai į inžinerinio  projektavimo stadiją. 3D skenavimo metu gauti  duomenys gali būti  panaudoti fizinio pagaminto objekto analizei atlikti,  lyginant pirminį  suprojektuoto daikto modelį su realiai pagamintu gaminiu. Technologija  įgalina gauti daug papildomos informacijos apie  objektą ir jo aplinką.  Šis skaitmeninis aplinkos vaizdas gali būti panaudotas ir kitiems  uždaviniams spręsti. Projekto vizualizacija, gauta apdorojus ir  pritaikius 3D skenavimo duomenis, – tai lengvesnis  ir paprastesnis  būdas pristatyti rezultatą galutiniam vartotojui, kuriam kartais gali ir  pristigti sudėtingų techninių aspektų išmanymo“, – kalbėjo UAB „Western  Baltic Engineering" direktorius Marius Arkušauskas.


Šaltinis: Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location