Balandžio 20 d.

Kauno rajone įsikūrusios įmonės filosofija: „Visada žiūrėk, ką gali padaryti geriau“

2018-12-05 10:20 Dalintis:

Žodis „matavimai“ nekelia asociacijų su moderniomis  technologijomis, tačiau to negalima pasakyti apie įmonės „Elintos  matavimo sistemos“ vykdomą veiklą. Daugumos jų produktų vartotojai yra  savo sričių specialistai, nes pirkėjas be specialaus pasirengimo  apskritai nemokėtų jais pasinaudoti. Ne visi juk žino, kas per  prietaisas yra, pavyzdžiui, termovizorius.

Kauno rajone, Biruliškių kaime, dėl vietos logistinio patogumo įsikūrusi įmonė skaičiuoja jau šešioliktus sėkmingo darbo metus.

„Elintos matavimo sistemos” iš pradžių veikė kaip „Elinta“ matavimo  prietaisų skyrius, tačiau augant rinkai ir plečiantis poreikiams buvo  pertvarkytas į atskirą bendrovę. Taip 2002 metais sukūrėme atskirą  įmonę, kuri turėjo užsiimti būtent matavimo ir testavimo įrangos tiekimu  tiek pramonei, tiek mokslinių tyrimų laboratorijoms“, – apie verslo  pradžią pasakoja įmonės direktorius Vytautas Narbutas.

Termovizorių pasaulyje

Įmonės vadovas neslepia, kad bendrovės parduodama įranga skirta ne  plačiajai visuomenei, o specialistams. Galbūt įdomiausia sritis atrodo  prekyba termovizoriais – prietaisais, rodančiais infraraudonosios  spinduliuotės intensyvumo pasiskirstymą įvairiuose paviršiuose.

„Termovizinė įranga yra skirta moksliniams tyrimams, taip pat  pramonės energetikai, prevencinei pastatų diagnostikai. Pastaroji atsako  į klausimus, ar gera pastatų izoliacija, ar tinkamai įstatyti langai.  Žodžiu, leidžia įvertinti bendrą pastato būklę. Specializuoti  termovizoriai būna skirti aptikti įvairias lakiąsias dujas kaip propanas  ar metanas, izoliacinių dujų nuotėkius energetikos įrenginiuose.  Rinkoje taip pat yra termovizorių, skirtų pasieniečiams, medžiotojams,  taip pat gaisrininkams. Jų pagalba galima rasti žmones degančių pastatų  viduje ir nustatyti ugnies židinius“, aiškina V. Narbutas.

Klientams – mokymai ir problemų sprendimai

Tačiau bendrovės prekių ir paslaugų spektras daug platesnis,  apimantis testavimo įrangą energetikos įmonėms, taip pat įrangą  pramoninei metrologijai. Visi darbuotojai yra praėję parduodamos įrangos  gamintojų mokymus, o ir pati įmonė siūlo mokymus savo klientams. Kaip  sako V. Narbutas, siekiama parduoti ne prietaisą, o problemos sprendimą.

„Tarkime, dabar statomiems A, A+ ir A++ klasės namams reikalingi  sandarumo testai, o mes parduodame jiems reikalingą įrangą ir, jei  reikia, apmokome tuos testus atlikti“, – kasdienišką pavyzdį pateikia  įmonės vadovas.

Įmonė pripratusi prie pokyčių, nuolat stebi situaciją ir investuoja į naujas technologijas.

„Nuo technologijų kaitos pabėgti neįmanoma, priešingai, reikia  naudotis jos teikiamomis galimybėmis. Esame ramūs. Juk, tarkime,  elektros energija niekur nedings, nors gali keistis jos pateikimo  formos. Visada kažkas turės tas linijas aptarnauti, o jiems reikės  priemonių. Prie tos kaitos ir reikia prisitaikyti, todėl nuolatos  stebime pokyčius ir stengiamės būti pasirengę“, – perspektyva neabejoja  direktorius.

Investicijos su INVEGA pagalba

Kita vertus, nors rinką ir pokyčius pašnekovas analizuoja nuolat,  naujų projektų Vytautas Narbutas imasi atsargiai sverdamas sprendimus.

Prie vieno iš tokių projektų įgyvendinimo prisidėjo ir smulkiajam bei  vidutiniam verslui įvairias paslaugas teikianti nacionalinė plėtros  įstaiga UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“). „Su INVEGA  bendradarbiavome norėdami įgyvendinti naują didelį projektą – elektros  traukos variklių diagnostikos stendą geležinkeliams. Tam reikėjo daug  naujų įrengimų ir didelių investicijų, kurios buvo gautos padedant  INVEGAI. Tai buvo būtina, nes projektas galėjo būti apmokėtas tik pirma  jį įgyvendinus“, – sėkmingą investiciją įvardijo V. Narbutas. INVEGA  įmonei suteikė garantiją finansų inžinerijos priemonei – pasidalytos  rizikos paskola (dabar – „Pasidalytos rizikos paskolos, finansuojamos iš  Europos regioninės plėtros fondo“) bei garantavo už įmonę kreipiantis  dėl lengvatinė paskolos.

Paklaustas apie verslo filosofiją, „Elintos matavimo sistemų“ vadovas nedvejoja.

„Versle vadovaujamės dviem principais. Pirmasis – „visada žiūrėk, ką  gali padaryti geriau“. Antrasis – klausti savęs, kodėl esi reikalingas  klientui. Jei galime sau tai pagrįsti, vadinasi judame teisinga linkme“,  – įkvepiančiai pokalbį užbaigia pašnekovas.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location