Balandžio 30 d.

Kaip realioje aplinkoje esanti informacija virsta duomenimis?

2021-12-15 08:15 Dalintis:

Nors vis daugiau gyvenimo keliasi į skaitmeninę erdvę, visgi gyvename realiame, o ne virtualiame pasaulyje. Vaizdo atpažinimo technologijų dėka tikrovėje vykstančius dalykus galima apskaičiuoti ne prasčiau nei skaitmeniniame. Šios technologijos šiandien naudojamos įvairiose srityse: nuo gamybos, prekybos ar medicinos, iki logistikos, transporto, saugumo sprendimų ir net išmaniųjų buities prietaisų.

Vaizdo atpažinimo technologijų rinkos vertė pasaulyje 2020 m. siekė 26,2 mlrd. JAV dolerių. Tikimasi, kad iki 2025 m. šios rinkos vertė pakils iki 53,0 mlrd. JAV dolerių. Skaičiai ne tik rodo įspūdingą augimą, bet ir patvirtina, kad šios technologijos skinasi kelią į platų kasdienį naudojimą. Šios srities sprendimus kuriančių įmonių yra ir Lietuvoje.

Padeda sklandžiai apsipirkti savitarnos kasose

Ar esate pirkę prekių savitarnos kasoje prekybos centre? Šis atsiskaitymo prekybos centre būdas sparčiai populiarėja visame pasaulyje.

Vaizdo atpažinimo sprendimai prekybos centre padeda pirkėjams sklandžiau atsiskaityti už prekes ir pagerinti apsipirkimo patirtį. Jei savitarnos kasos puikiai „susitvarko“ su supakuotais produktais, kai tereikia nuskaityti prekės brūkšninį kodą, įsigyjant nepakuotas prekes – daržoves, vaisius, kepinius – vartotojui reikia pasirinkti įsigyjamą produktą iš kasos meniu.

Naudojant kasoje įrengtas kameras, vaizdo atpažinimo sprendimai geba atpažinti skanuojamą nepakuotą produktą. Pagal prekės atvaizdą, nepakuota skanuojama prekė apskaitoma lygiai taip pat, kaip ir turinti brūkšninį kodą. Daugiau nei 60% pirkėjų krepšeliuose apsipirkimo metu turi bent vieną nepakuotą prekę. Tokių prekių rankinis įvedimas padidina pirkėjo aptarnavimo laiką bei atveria galimybę netyčinėms klaidoms ar sąmoningam sukčiavimui. Rezultatas – sumažinta prekybininkų rizika dėl netinkamai nuskaitytų prekių bei galimybė greičiau ir sklandžiau aptarnauti pirkėjus.

Inovatyvūs vaizdo atpažinimo sprendimai gimsta Kaune

Kaune 2007 m. įsteigta technologijų įmonė UAB „Agmis” yra viena iš vaizdo atpažinimo sprendimų lyderių. Penkioliktus veiklos metus skaičiuojančios bendrovės sukurti sprendimai naudojami daugiau nei 30 pasaulio šalių, 5 žemynuose. Čia dirba daugiau nei 100 aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Bendrovės kompiuterinės produktų kūrimo padalinys „EasyFlow“ vysto vaizdo atpažinimo sprendimus prekybos, pramonės bei aerodiagnostikos sritimis. Bendrovės siūlomi sprendimai prekybos tinklams leidžia apskaityti fizinėse parduotuvėse vykstančius veiksmus tarsi e-komercijos platformoje.

UAB „Agmis“ sukurtas lentynų stebėjimo sprendimas leidžia realiu laiku fiksuoti produktų likutį atskirose prekybos centro lentynose. Tai ypač aktualu greitos apyvartos prekėms – pieno produktams, kepiniams. Pastebėjus, jog lentynoje esančios produktų atsargos netrukus išseks, sistema automatiškai siunčia priminimą prekybos centro darbuotojui, jog tam tikrą lentyną reikia papildyti.

Kiti bendrovės prekybos sprendimai leidžia apskaityti pirkėjų srautus, įvertinti rizikas, kada gali formuotis pirkėjų eilės bei informuoti darbuotojus, jog reikėtų atidaryti daugiau kasų. Kaip ir internetinėje parduotuvėje, platforma gali fiksuoti pirkėjų apsipirkimo ir eilėje prie kasos praleistą laiką, krepšelio palikimo tikimybę ir daugelį kitų prekybininkams svarbių rodmenų.

UAB „Agmis“ sukurti sprendimai pramonės įmonėms leidžia vaizdo atpažinimo technologijas taikyti kokybės kontrolei, incidentų fiksavimui, įvertinti, ar visi darbuotojai dėvi saugos priemones, pavyzdžiui, apsauginius šalmus. Kaip ir prekyboje, pramonės sprendimai gali būti nesunkiai pritaikyti atsižvelgiant į įmonės veiklos pobūdį ir specifinius projekto tikslus.

Kurti inovacijas padeda Lietuvos inovacijų centras

UAB „Agmis” jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Lietuvos inovacijų centru, kurio specialistai konsultuoja įmonę įvairiomis temomis: nuo finansavimo galimybių iki dalyvavymo Enterprise Europe Network tinklo veiklose. Ilgalaikė partnerystė padeda bendrovei kurti ateities technologijų sprendimus: optimizuoti bendrovių veiklos procesus, užtikrinti darbuotojų saugumą, garantuoti gaminamų produktų kokybę ar gerinti vartotojų patirtį.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location