Vasario 08 d.

Institucijos kviečiamos peržiūrėti savo klientų aptarnavimo procesus ir juos tobulinti

2018-08-24 12:30 Dalintis:

Standartizuotas ir greitesnis klientų aptarnavimas, veiklos  efektyvumo matavimas, darbuotojų kvalifikacijos kėlimas ir informacinių  technologijų priemonių tobulinimas savivaldybėse, valstybės ir  savivaldybių įmonėse smarkiai prisidėtų prie spartesnės verslo plėtros  ir investuotojų pritraukimo. Todėl, siekdama tobulinti šiuos procesus,  Ūkio ministerija parengė rekomendacines gaires, kurios padės  institucijoms geriau tenkinti verslo klientų poreikius ir greičiau  suteikti verslui reikalingą paslaugą.

„Šiandien gamybos projektą įgyvendinanti įmonė nuo įsikūrimo iki  veiklos vykdymo pradžios gali užtrukti apie 500 dienų derindama  dokumentus daugiau nei 80 institucijų. Tad klientų aptarnavimo gairių  įgyvendinimas praktikoje leis verslui sumažinti administracinę naštą,  sutaupyti laiko ir daugiau dėmesio skirti tiesioginei veiklai vykdyti.  Efektyvus aptarnavimas taip pat prisidės ir prie šalies įvaizdžio  gerinimo“, –  sako ūkio viceministras Marius Skuodis.

Savivaldybėms, valstybės ir savivaldybių įmonėms taip pat  rekomenduojama gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą įgyvendinant  vieno langelio principą ir integruojant visus susijusius procesus,  teikti verslininkams konsultacijas ir tarpininkavimo paslaugas, o  reikalingus duomenis gauti automatizuotomis sistemomis iš kitų  institucijų. Verslo klientų aptarnavimo sistemos gairės parengtos  atsižvelgus į  VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atliktą tyrimą ir nustatytas  praktikoje investuotojams dažniausiai kylančias aptarnavimo problemas.

„Tikimės, kad ateityje pagal šį verslo klientų aptarnavimo modelį bus  vertinamas savivaldybių, valstybės ir savivaldybių įmonių veiklos  efektyvumas. Taigi jau dabar kviečiame institucijas įvertinti, kiek jų  klientų aptarnavimo procesai atitinka parengtas rekomendacijas ir  atitinkamai juos tobulinti“, – teigia ūkio viceministras Marius Skuodis.

Su verslo klientų aptarnavimo sistemos modeliu galite susipažinti adresu http://ukmin.lrv.lt/uploads/ukmin/documents/files/Investicijos/Verslo%20aptarnavimo%20standartas.pdf.

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location