Balandžio 28 d.

Fintech lyderiai diskutavo apie skaitmeninių finansų ateities perspektyvas

2021-04-27 15:50 Dalintis:

Skaitmeninių finansų ateities perspektyvos, vartotojų apsauga bei kibernetinio saugumo iššūkiai – tai tik nedaugelis temų, kuriomis Fintech srities lyderiai net keturias dienas diskutavo „Fintech Week Tel Aviv 2021“ renginyje.

Nuotoliniame renginyje dalyvavusi finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė teigė, jog Lietuva skiria didelį dėmesį atveriant naujas galimybes finansinėms technologijoms taikyti bei saugumui užtikrinti. Anot viceministrės, tiek viešame, tiek privačiame sektoriuose daugėja šioje srityje dirbančių kompetentingų specialistų, stiprinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, keičiamasi gerąja praktika ir informacija su partneriais Lietuvoje ir užsienyje.

„Lietuvoje aktyviai dirbame kurdami palankias sąlygas Fintech sričiai. Neabejotinai kalbame ir apie rizikų valdymą, siekdami visapusiškai užtikrinti vartotojų apsaugą, taip pat didelį dėmesį skiriame pinigų plovimo prevencijai. Sėkmingas valstybės institucijų ir rinkos bendradarbiavimas pasiekė, kad Lietuva taptų lydere ir Fintech centru regione. Matome, jog pandemijos akivaizdoje Lietuva neužleidžia savo lyderio pozicijų ir toliau dar sparčiau išnaudoja atsiveriančias naujas galimybes skaitmeniniuose finansuose“, – sakė V. Česnulevičiūtė.

Pasak viceministrės, COVID-19 pandemijos metu svarbus vaidmuo tenka ir finansų sektoriui, kuris atlieka finansų tarpininko rolę ekonomikoje, naujų inovatyvių būdų pagalba užtikrina finansinių paslaugų teikimą.

V. Česnulevičiūtės teigimu, Lietuvoje sukurtos palankios sąlygos Fintech įmonių veikimui lėmė spartų jų skaičiaus augimą.  O štai tarptautiniame Fintech indekse Lietuva šiuo metu užima ketvirtą poziciją pasaulyje, o Europos Sąjungoje – pirmąją. Tuo metu Fintech ateities vietos reitinge Vilnius puikuojasi pirmoje vietoje pagal ekonominį efektyvumą ir yra ketvirtas pagal tiesioginių užsienio investicijų pritraukimą.

„Didėjantis Lietuvos populiarumas lemia ir augantį investuotojų susidomėjimą, tuo pačiu prisidedant prie platesnės inovacijų ekosistemos plėtros. Vis daugiau tarptautinių įmonių savo veiklos dalį perkelia į Lietuvą ir kuria gerai apmokamas darbo vietas“, – apie augančias Fintech perspektyvas Lietuvoje kalbėjo viceministrė.

2020-ieji Lietuvos Fintech sektoriui buvo itin sėkmingi – inovatyvių finansinių įmonių skaičius augo ir pasiekė 230. Lietuvoje veiklą pradėjo 40 naujų Fintech kompanijų, beveik pusė jų – tarptautinės, likusios – nauji startuoliai, kuriuos įkūrė vietos arba užsienio verslininkai.

Taip pat Fintech įmonių skaičiaus augimą lėmė sparčiai didėjantis darbuotojų poreikis. Šių metų pradžioje šis skaičius siekia 4000, o per 2021 m. įmonės planuoja įdarbinti dar mažiausiai 1000 darbuotojų.

„Žvelgiant į ateities perspektyvas, svarbu užtikrinti, kad Fintech sektoriaus augimas atlieptų mūsų pagrindinį tikslą – mažintų koncentraciją finansų sektoriuje. Sieksime, kad rinkoje daugėtų alternatyvų įvairioms paslaugoms, ir kad jomis ilgainiui naudotųsi vis daugiau Lietuvos gyventojų ir, žinoma, verslų. Todėl šiais metais koncentruosimės į palankių sąlygų kūrimą ir kitų finansų sektoriaus segmentų – sutelktinio finansavimo, turto valdymo, draudimo – įmonių steigimąsi Lietuvoje“, – sako viceministrė.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location