Balandžio 26 d.

Finišuojančios tarptautinės iniciatyvos rezultatas – geresnės sąlygos eko-inovacijų paramai Lietuvoje

2019-10-25 14:45 Dalintis:

ES valstybėms narėms yra numačiusi įsipareigojimus ateityje pakeisti savo energetinius šaltinius atsinaujinančiais ištekliais. Pasigirti puikiais rezultatais šioje srityje jau dabar gali Nyderlandai bei viena ambicingiausių jų savivaldybių – Utrechtas. Ekologiškesnio rytojaus viziją plėtojantis miestas užsimojo sujungti individualias saulės jėgaines į bendrą tinklą, iš kurio energijos semtųsi bei jos pertekliumi dalintųsi pavėžėjimo ir susisiekimo paslaugų teikėjai bei gyvenamieji namai. Tikimasi, kad tai paskatins Utrechto gyventojus atsisakyti beveik šimto tūkstančių privačių neekonomiškų ir neekologiškų, iškastiniu kuru varomų automobilių.

Utrechto miesto sėkmę lemia ekologiško vystymosi krypties tęstinumas ir savivaldybės bei įvairių ministerijų bendradarbiavimas, kuriant ilgalaikes miesto plėtros vizijas. Be to, gyvybiškai svarbus ir verslo indėlis, todėl norint sekti šiuo pavyzdžiu ir inovatyvių sprendimų pagalba gyventi harmoningai su gamta, reikėtų skatinti įmones diegti tvarias technologijas bei kurti ekologiškus produktus. „Siekdami šio tikslo įgyvendinome tarptautinę iniciatyvą SUPER, kurios metu, bendradarbiaudami su Ekonomikos ir inovacijų ministerija patobulinome netechnologinių eko-inovacijų diegimą ir skatinimą remiančią finansavimo priemonę „Eco-inovacijos LT“. Siekiame, kad šios priemonės teikiamomis galimybėmis galėtų pasinaudoti kuo daugiau įmonių“, – sako Lietuvos inovacijų centro (LIC) projektų vadovas Tautvydas Pipiras. Įkvėpti konsorciumo partnerių gerųjų praktikų, LIC ekspertai rekomendavo atsisakyti tam tikrų administracinių atitikties reikalavimų, apribojančių galimybes dalyvauti finansavimo priemonės kvietime. Be to, pasiekta ir tai, kad ekologiškų produktų ženklinimas ir sertifikavimas būtų įtraukiamas į remiamų veiklų sąrašą.

LIC priklauso finišuojančiam tarptautiniam konsorciumui SUPER, siekiančiam vystyti ir tobulinti regioninę politiką, skatinančią MVĮ kuriamų ir vystomų aplinką tausojančių inovacijų bei aplinkai palankių produktų tarptautinį komercializavimą. Konsorciumas veikia pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location