Balandžio 21 d.

ES investicijų sistema verslui dėl koronaviruso neigiamo poveikio bus lankstesnė

2020-03-13 16:35 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) numatė, kad dėl koronaviruso rizikos verslui ir ekonomikai bus užtikrintas Europos Sąjungos (ES) investicijų įgyvendinimo reikalavimų verslui lankstumas.

Nutarta, kad bus užtikrinti adekvatūs ir lankstūs veiksmai, jei dėl koronaviruso projektų vykdytojai negali dalyvauti suplanuotuose svarbiuose renginiuose užsienyje arba bus nepagaminama ir verslo atstovams laiku nepristatoma įranga. Kiekvienas įmonės projekto atvejis bus sprendžiamas individualiai, o projektų veiklos bus pratęsiamos.

Vyriausybė kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia verslo asocijuotas struktūras pateikti konkrečios situacijos pristatymą  verslo sektoriuose ir siūlymus dėl galimo COVID-19 poveikio ES investicijų įgyvendinimui trumpuoju ir ilgesniu laikotarpiu.

COVID-19 viruso keliamas pasekmes atskiriems ES investicijų priemonių projektų atvejams galima prilyginti force majeure atvejui, kai sutartiniai įsipareigojimai negalės būti vykdomi dėl aplinkybių, kurių atsiradimo neįmanoma kontroliuoti ir protingai numatyti sutarčių sudarymo metu, taip pat nėra įmanoma užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui. Tačiau aplinkybės, dėl kurių bus neįmanoma vykdyti sutartinių įsipareigojimų, yra laikinos. Šalys turėtų būti atleidžiamos nuo atsakomybės tik tokiam laikotarpiui, kuris yra protingas, atsižvelgiant į aplinkybių įtaką sutarties vykdymui.

ES investicijų agentūros užtikrins nenutrūkstamą klientų konsultavimą ir informavimą, mokymus internetu.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija su ES investicijų agentūromis pateiks siūlymus Finansų ministerijai (vadovaujanti institucija) dėl administracinės naštos verslui mažinimo COVID-19 viruso atveju, kad būtų sumažintas neigiamas poveikis ES investicijų įgyvendinimo spartai.


Šaltinis: Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location