Gegužės 19 d.

Eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti – 1,4 mln. eurų ES investicijų

2019-09-06 12:40 Dalintis:

Lietuvos įmonėms vėl atsiveria galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti pagal ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“, kuriuo planuojama paskirstyti 1,4 mln. eurų ES investicijų.

„Eksportui reikalingo sertifikato įsigijimas ypač mažoms ir jaunoms šalies įmonėms reiškia papildomas lėšas, nes jam gauti reikia atlikti  įvairius bandymus ir tyrimus, o tai atsiliepia eksportuojamų gaminių ar paslaugų kainai ir dėl to tampa sunkiau konkuruoti rinkoje. Todėl galimybė gauti finansavimą eksportuojamiems produktams sertifikuoti ne tik leis įmonėms sutaupyti, bet ir padės joms tarptautinėje rinkoje įsitvirtinti kaip itin kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius produktus teikiančios šalies atstovėms“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pagal trečiąjį priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimą galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės Lietuvos įmonės, kurios gali gauti finansavimą planuojamiems eksportuoti produktams sertifikuoti ir sertifikatui gauti reikalingiems bandymams ir tyrimams atlikti.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo suma – beveik 145 tūkst. eurų, mažiausia – 4,5 tūkst. eurų. Paraiškas įmonės gali teikti  iki šių metų gruodžio 9 dienos.

Pagal pirmąjį ir antrąjį priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimus 73 įmonių projektams įgyvendinti buvo skirta 2,55 mln. eurų. Finansavimą gavo odontologijos, farmacijos, statybos, plastikinių pakuočių, popierinių ir kartoninių gaminių, įstaigų ir prekybos įmonių (parduotuvių), baldų gamybos ir kituose sektoriuose veikiančios šalies įmonės.

Iš viso pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti beveik 4 mln. eurų ES investicijų.

Šaltinis: Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location