Balandžio 20 d.

Daugiausiai inovacijų įmonės ketina sukurti transporto, logistikos ir IT srityse

2018-10-05 10:22 Dalintis:

Pasibaigus ketvirtajam priemonės „Intelektas. Bendri verslo-mokslo  projektai“ kvietimui teikti paraiškas, Lietuvos verslo paramos agentūrai  (LVPA) įmonės pateikė 138 paraiškas, kuriose savo projektams vykdyti  prašo 100,9 mln Eur. finansavimo, o bendra būsimų projektų vertė sudaro  168 mln. Eur.


Imonės investuos į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos (MTEP)  vykdymą pagal nustatytas 6 sumaniosios specializacijos kryptis.  Daugiausia paraiškų sulaukta transporto, logistikos ir informacinių  technologijų srityje – 44 paraiškos. Taip pat daug projektų ketinama  vykdyti naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų srityje – 30,  sveikatos technologijų ir biotechnologijų srityje pateiktos 24  paraiškos.  Likusioms trims sumaniosios specializacijos kryptims  pateikta šiek tiek mažiau paraiškų – energetikos ir agroinovacijų  kryptims pateikta po 14 paraiškų, o kūrybingos ir įtraukios visuomenės –  12.


Numatytas projektų veiklas įmonės vykdys su partneriais – 42 būsimuose  projektuose numatytas bendradarbiavimas su mokslo ir studijų  institucijomis, o 35 projektų veikloms numatyta pasikviesti į pagalbą  privačius juridinius asmenis.


Priemonė „Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ finansuoja tris  veiklas MTEP, MTEP infrastruktūros kūrimą ir sertifikavimą. Tik  mokslinius tyrimus vykdyti yra numatyta 92 paraiškose, vykdyti ir  mokslinius tyrimus, ir kurti infrastruktūrą – 34 projektuose, vykdyti  visas tris veiklas – 7 paraiškose.


Šaltinis: LVPA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location