Liepos 13 d.

Daugės verslo finansavimo alternatyvų ir galimybių investuoti

2018-08-07 16:55 Dalintis:

Administracinės naštos investiciniams  fondams mažinimas ir palankesnės sąlygos jų veiklai Lietuvoje, o kartu  didesnių tiek verslo finansavimo, tiek investuotojams galimybių  sukūrimas – pagrindinis kolektyvinio investavimo subjektų (KIS) įstatymų  projektų, kuriuos šiandien Finansų ministerija pateikė Vyriausybei,  tikslas.

„Parengti nauji įstatymų projektai turės  teigiamos įtakos verslo sąlygoms ir jo plėtrai Lietuvoje, nes nauju,  gerokai aiškesniu ir lankstesniu reguliavimu bus sukurta palankesnė  aplinka KIS srities vystymuisi mūsų šalyje bei prisidės prie Lietuvos  konkurencingumo didinimo“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų ministerija kartu su Lietuvos  banku 2017 m. atliko KIS srities teisinio reguliavimo peržiūrą, įvertino  geriausią ES šalių investicinių fondų reguliavimo patirtį bei rinkos  dalyvių pasiūlymus ir  pateikė  atitinkamų įstatymų projektus  Vyriausybei. Tai yra viena iš Vyriausybės programos įgyvendinimo plano  priemonių, skirta alternatyvių finansavimo šaltinių plėtrai užtikrinti.

Įstatymų projektais siūloma  supaprastinti KIS valdytojų (valdymo įmonių ir investicinių  bendrovių-valdytojų) veiklos licencijų ir leidimų išdavimo procedūras,  reglamentuoti į paskolas investuojančių fondų veiklą, palengvinti  sprendimų priėmimo investicinėse bendrovėse procedūras. Taip pat  sudaryti platesnes galimybes investicinėms bendrovėms ir investiciniams  fondams savo produktus platinti Lietuvoje bei išplėsti galimų turto  saugotojų sąrašą.

Kolektyvinio investavimo subjektas –  investicinis fondas ar investicinė bendrovė, kurių tikslas – viešai  siūlant investicinius vienetus ar akcijas, kaupti asmenų lėšas ir  padalijant riziką jas kolektyviai investuoti į turtą, laikantis iš  anksto nustatytų investavimo reikalavimų.

Šaltinis: Finansų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location