Sausio 27 d.

Bendros Baltijos jūros regiono sumanios specializacijos link

2018-05-30 16:55 Dalintis:

Tarptautinio konsorciumo GoSmart BSR ekspertai Tartu tariasi dėl bendros Baltijos jūros šalių ir regionų sumanios specializacijos strategijos. Atlikus išsamią analizę apie šalyse ir specifiniuose jų regionuose veikiančias sumanios specializacijos kryptis ir sritis, kuriose jau padaryta didžiausia pažanga, nustatyta, kad daugiausiai potencialo bendrai sumanios specializacijos strategijai regioninių lygmeniu turi biotechnologijų, sveikatingumo, informacijos ir ryšių technologijų (IRT) ir judumo bei žiedinės ekonomikos sektoriai. 

„Ieškome bendrų sąlyčio taškų, ties kuriais visos Baltijos jūros šalys ir regionai galėtų dirbti papildydami vieni kitus ir skatindami viso regiono konkurencingumą. Kartu siekiame atviros sumanios specializacijos, kurioje savo vietą atrastų visos inovatyviausios Lietuvos ir Baltijos jūros regiono įmonės bei įsitrauktų į tarptautines vertės grandines“, – sako Lietuvos inovacijų centro konsultantas Tautvydas Pipiras. 

Lietuvos inovacijų centras kartu su Balstogės technikos universitetu, Podlaska regioninės plėtros fondu, Vidzeme regiono savivaldybe, Valga miesto administracija, bendrove „Kouvola Inovacija“, Hamburgo tarptautinės ekonomikos institutu ir Verslia Aabenraa sudaro tarptautinį konsorciumą GoSmart BSR (angl. strengthening smart specialisation by fostering transnational cooperation – GoSmart BSR), kuris siekia sukurti funkcionuojančią, efektyvią tarpvalstybinę inovacijų tarpininkavimo sistemą ir į mažas bei vidutines įmones nukreiptą bendrą tarpvalstybinę sumanią strategiją, skirtą tolimesniam Baltijos jūros regiono vystymuisi. 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location