Balandžio 29 d.

Baltijos jūros regionas – naujasis žaidimų kūrimo industrijos epicentras

2020-11-13 10:15 Dalintis:

Vis sparčiau auganti žaidimų industrija,  plečiasi apimdama daugiau įvairių regionų. Vienas jų – Baltijos jūros regionas, pasižymintis augančiu žaidimų kūrimu užsiimančių įmonių kiekiu bei vystomos verslo srities kokybe. Industrijos specialistai pasidalino mintimis apie tai, kaip padėti besikuriančioms žaidimų industrijos įmonėms bei akcentavo, kad bendradarbiavimas tarp kompanijų atstovų yra kelias į sėkmę.

Atstovai pabrėžia, kad žaidimų kūrėjai yra vienas svarbiausių elementų visoje industrijoje. Imama  daugiau investuoti ne tik į pačius žaidimus, bet taip pat į juos kuriančius žmones. Pagrindine misija tapo jaunimo skatinimas dažniau rinktis žaidimų kūrėjo profesiją. Vienas to pavyzdžių – žaidimų kūrėjų inkubavimas. Inkubatoriai yra skirti ne tik tobulinti žaidimų kūrimo įgūdžius, bet labiau orientuoti į žinių, nuo ko pradėti ir kaip sėkmingai valdyti verslą, suteikimą. Atstovai atkreipia dėmesį, kad žaidimų kūrimo versle svarbiausia yra bendradarbiavimas. Be jo, tiek visa industrija, tiek įvairūs inkubatoriai bei universitetai negali tobulėti.

Stengdamiesi, kad žaidimų verslas būtų kuriamas ant tvirto pagrindo, industrijos specialistai pabrėžia edukacijos svarbą. Sparčiai besivystant šios srities verslams, aukštosios mokyklos ėmė siūlyti daugiau programų, susijusių su žaidimų kūrimu. Tartu universitetas yra įvardijamas kaip viena geriausių vietų Baltijos jūros regione, ruošiančių ne tik programuotojus, itin vertinamus visame pasaulyje, bet taip pat kompetetingus žaidimų kūrėjus. Stengdamiesi stiprinti bendradarbiavimą šiame sektoriuje, veiklą vykdančių įmonių atstovai padeda studentams dalindamiesi savo turimomis žiniomis bei sukaupta patirtimi.

Norėdami paversti žaidimų industriją sėkminga verslo sritimi, specialistai akcentuoja investicijų ir leidėjų svarbą. Tommy Palm, įmonės „Resolution Games“ vadovas pabrėžia, kad valdžios teikiama parama bei investuotojai yra vienas svarbiausių dalykų, padedančių kurtis naujoms žaidimų studijoms. Kartu jis pastebi tendenciją – sėkmingai veikiančios žaidimų kūrimo įmonės ima finansuoti startuolius, taip padėdamos jiems augti. Šios verslo srities atstovai pabrėžia, kad bendradarbiavimas ir tarpusavio pagalba yra visos industrijos sėkmės įrankis. Vienas iš įkvepiančių pavyzdžių yra pusantrų metų veikianti kompanija „All In! Games“ Lenkijoje, kuri, bendradarbiaudama su „505 Games“, išleido žaidimą „Ghost Runner“, tapusiu vienu populiariausių pasaulinėje „Steam“ platformoje.

Taip pat, viena populiariausių žaidimų industriją finansuojančių įmonių „Madienboard“ noriai remia visus žaidimų kūrėjus, siekiančius šį hobį paversti klestinčiu verslu. Veikianti paskolos principu – ji remia šios srities startuolius, suteikdama tvirtus pagrindus jų veiklos pradžiai. Jei naujai susikūrusioms įmonėms pasiseka ir jos tampa sėkmingą verslą vykdančiomis kompanijomis arba leidėjai ima leisti jų sukurtus žaidimus, startuoliai grąžina jiems paskolintus pinigus, todėl „Madienboard“ imasi naujų startuolių rėmimo. Įmonės atstovai teigia pastebėję, kad šioje industrijoje atsiranda vis daugiau žaidimų leidėjų, tad jaučia stiprėjantį tarpusavio bendradarbiavimą.

Galima teigti, kad spartus šios verslo srities populiarėjimas bei augimas yra paremtas nuolatiniu kompetencijų stiprinimu, tarpusavio bendradarbiavimu ir finansine pagalba. Šie elementai leidžia atverti naujas duris į verslo pasaulį, kurį po truputį ima užkariauti žaidimų industrija.

Dėl glaudaus tarpusavio bendradarbiavimo, žaidimų industrijos atstovai gali pasigirti augančia bendruomene, kuri noriai dalinasi žiniomis, idėjomis, stengdamiesi ne tiek vystyti atskirus verslus, kiek vystyti visą juos apimančią industriją savo šalyse ar regionuose. Kasmet daugėja įvairių renginių, skirtų gilinti žaidimų kūrimo žinias, apdovanoti daugiausiai pasiekusias įmones bei stiprinti tarpusavio ryšį. Baltijos jūros regionas šiuo metu turi net 70 milijonų žaidėjų bendruomenę. Veikiantis kaip viena ekosistema, Baltijos jūros regionas gali pasigirti didėjančia sėkme ir stiprėjančia įtaka pasaulinėje žaidimų industrijoje.

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui BGI, kuris siekia paskatinti žaidimų pramonės augimą Baltijos jūros regione. BGI veiklą vykdo pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo Interreg Baltijos jūros regiono programą, kofinansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.


https://www.youtube.com/watch?v=3sJ75oxIa0A&t=2s&ab_channel=BGZ

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location