Rugsėjo 30 d.

Baldų gamintojai: negaminame to, kas – „ant bangos“

2019-01-08 12:34 Dalintis:

Klaipėdietės Jurgita Šliuožienė ir Svetlana Ogorodničiuk,  baldų studijos UAB „Somėja“ įkūrėjos sako, kad pradėti dirbti sau jas  paskatino noras gaminti tokius baldus, kurie būtų madingi, gražūs, bei  praktiški ne tik šiandien, bet ir praėjus dešimtmečiui.

Papasakokite, kaip kilo idėja kurti nuosavą verslą?

Norėjome, kad rinkoje atsirastų toks produktas, kuriuo mes tikėtume, o  ne kurį tiesiog reikėtų parduoti. Prieš tai tiek mano kolegė Svetlana  su virtuvės baldais buvo dirbusi 17 metų, tiek aš baldų srityje sukausi  jau maždaug 14 metų. Su Svetlana esame kartu dirbusios vienoje iš  stambiausių baldų gamintojų įmonių Klaipėdoje ir mums buvo atsibodę  pardavinėti tai, kuo pats netiki, gaminti bet kaip ir bet ką, norėjome  save realizuoti kiek kitaip, kitoje srityje. Jau iš pradžių žinojome,  kad gaminsime virtuvės ir kitus korpusinius baldus.

Kreipėmės į finansų brokerį, kuris mums ir pasiūlė „Investicijų ir  verslo garantijos“ – „Invega“ paslaugas pradedančiajam verslui.  Pasiėmėme paskolą ir susigrąžinome dalį sumokėtų palūkanų, pagal  priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“. Tuomet ir nusipirkome  pirmąsias stakles ir baldus pradėjome gaminti patys. Turime  šiuolaikiškai įrengtus cechus, be to nuolat atnaujiname gamybos  įrangą. Šiandien pas mus dirba 12 žmonių. Įmonėje esu atsakinga už  finansus, bendradarbiavimą su tiekėjais, gamybos priežiūrą,  komunikaciją. Tuo tarpu Svetlana atsakinga už baldų dizainą – nuo  patalpų išmatavimo iki projekto pateikimo gamybai.

Kokius mitus apie verslo sferą galėtumėte paneigti?

Kai kurie įsivaizduoja, kad ten, kur verslas – vien sėkmė ir pinigai.  Anaiptol, mes esame maža įmonė, kiekvienam iš mūsų yra po 40 m., turime  savo darbo vietą ir blaškytis nenorime. Esame kaip maža šeima, visuomet  stengiamės sudaryti įmonėje palankų klimatą, kad nei vienas čia  dirbantis nebijotų išsakyti savo nuomonę. Kad tai turėtume, nuėjome ilgą  ir vingiuotą kelią, tačiau norime eiti į priekį ir tobulėti toliau.

Šiandien baldų gamintojų Lietuvoje netrūksta. Kuo yra išskirtinė „Somėja“?

Tikrai nesame džiaugsmas kitoms Klaipėdos baldų gamintojų įmonėms,  nes išsiskiriame kiek kitokiu požiūriu į klientą. Kiekvienas mūsų  klientas žino, kad viską darome taip, kaip darytume sau. Ko gero,  Klaipėdoje turime didžiausią virtuvės baldų ekspoziciją, kurioje šiuo  metu yra 13 virtuvės baldų komplektų. Iš viso siūlome gana platų  asortimentą: minkštus svetainės baldus, valgomojo stalus ir kėdes, baro  ir baro kėdes, miegamojo, vonios, biuro, viešbučių, barų ir kitus  baldus, plautuves, maišytuvus, įvairių medžiagų stalviršius, buitinę  techniką, užuolaidas bei interjero aksesuarus.

Nuolat tobuliname savo žinias tarptautinėse parodose, plečiame savo  akiratį, domimės, ką siūlo užsienio rinkos, skaitome publikacijas apie  naujausias dizaino tendencijas. Nors ir esame maža įmonė, tačiau drąsiai  galiu teigti, kad esame viena koja priekyje palyginus su savo  konkurentais. Išsiskiriame nešabloniškais sprendimais, niekada nesiūlome  to, kas madinga, yra „ant bangos“ šiandien. Mūsų gaminami baldai bus  madingi bent dešimtmetį. Kartais netgi liūdina, kai pristatome naują  virtuvinių baldų komplektą, tačiau jis savo šlovės valandos susilaukia  tik po maždaug 2 metų.

Labai daug dirbame ir su socialiniais tinklais, vadovaujamės fraze,  kad jeigu tavęs nėra Facebook, tai tavęs nėra internete ir apskritai  nėra niekur. Visgi internetinės prekybos nevykdome ir neplanuojame,  kadangi esame nestandartinių baldų gamintojai, o klientai niekada  nesulauks kokybės, jeigu pirks baldus internetu.

Kas jus labiausiai motyvuoja?

Pastebėjome, kad klientai rekomenduoja mus ir savo giminaičiams, į  mus kreipiasi kelios kartos. Rekomendacijos ir klientų įvertinimas mums  yra didžiausia motyvacija, kad galėtume toliau plėstis ir tobulėti.

Mes mylime savo darbą ir mums patinka tai, ką darome. Girdime,  išklausome savo klientus ir stengiamės rasti abipusiai naudingus  sprendimus.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location