Balandžio 26 d.

Baigėsi „COVID-19 MTEP“ kvietimas: 69 bendrovės prašo virš 43 mln. eurų finansavimo

2020-12-02 11:45 Dalintis:

Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) baigėsi tęstinė projektų atranka pagal priemonę „COVID-19 MTEP“. Iš viso agentūra sulaukė 69 paraiškų, kuriomis prašoma skirti 43, 67 mln. Eur siekiantį finansavimą koronaviruso problemas sprendžiantiems produktams ir paslaugoms kurti.

Finansinė priemonė „COVID-19 MTEP“ buvo paskelbta siekiant paskatinti šalies įmones investuoti į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas. Šiai priemonei numatytas biudžetas sudaro 30 mln. Eur.

Didžiausia galima finansavimo suma yra 1 mln. Eur. Jos arba beveik tokios sumos paprašė 5 šalies įmonės. Mažiausia finansavimo suma – 40 tūkst. Eur, jos paprašė 1 bendrovė. Toliau LVPA Investicijų valdymo tarnyba organizuos paraiškų vertinimo procesą, kurį pabaigus bus pateikta ataskaita LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sprendimams priimti. Planuojama „COVID-19 MTEP“ paraiškų vertinimo ataskaitas pateikti 2021 m. sausio mėnesį.

„Tikimės, kad pagal šią priemonę bus sukurti būtiniausi produktų, technologijų prototipai, sertifikuojami produktai, kurių reikia, kad būtų valdomos COVID-19 pandemijos keliamos problemos ir rizikos, užtikrinamas susirgusiųjų gydymas ir prevencinės priemonės. Esame įsitikinę, kad tokių sertifikuotų produktų sukūrimas bus reikšmingas bendrovių rezultatams ir plėtrai, jau nekalbant apie tai, kokie laukiami tokie produktai yra visuomenėje, todėl paraiškų vertinimo kokybei skirsime pagrindinį dėmesį“, – teigia LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Iš pateiktų paraiškų matyti, kad įmonės planuoja kurti tokius produktus kaip COVID-19 vaistiniai preparatai, perinatalinių kamieninių ląstelių pažangios terapijos vaistų prototipai, plaučių ventiliavimo įrenginys, robotizuota medicininė mėginių surinkimo ir ištyrimo sistema, testavimo priemonė, COVID-19 perspėjimo priemonė ir kitus pandemijos bei COVID-19 viruso suvaldymui būtiniausius produktus.

LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėjas Vytaras Tamašauskas teigia, kad pagal SMART strategiją daugiausiai paraiškų pateikta pagal „Sveikatos technologijos ir biotechnologijos“ prioritetą, 11 paraiškų pateikta pagal prioritetą „Nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos“, 5 paraiškos pateiktos pagal SMART prioritetą „Informacinės ir ryšių technologijos“.

„Daugiausiai paraiškų sulaukėme iš Vilniaus ir Kauno apskričių, atitinkamai 37 ir 23 paraiškos. Tris paraiškas pateikė įmonės iš Panevėžio. Po dvi – iš Klaipėdos ir Šiaulių. Taip pat po vieną paraišką pateikė bendrovės iš Alytaus ir Tauragės apskričių“, – akcentuoja V. Tamašauskas.

Pagal šią priemonę numatyta, kad įmonės visų projektų metu iki jų įgyvendinimo pabaigos (ne vėliau kaip iki 2021 m. gruodžio 31 d.) turėtų sukurti ir sertifikuoti naujus produktus, o dar vėliau ir gauti pajamas iš projektų rezultatų.

Šaltinis - LVPA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location