Rugsėjo 27 d.

Atnaujinta ES priemonė „Inopatentas“: palankesnės finansavimo sąlygos

2019-10-04 13:00 Dalintis:

Verslui ir mokslui atsiveria galimybės pasirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga. Spalio 3 d. atnaujintas ES priemonės „Inopatentas“ kvietimas teikti paraiškas, pagal kurį numatyta skirti daugiau kaip 3 mln. eurų iki 2020 metų. Išradėjai ir dizaino kūrėjai jau kviečiami kreiptis į MITA dėl išlaidų kompensavimo. Priemonė „Inopatentas“ skirta skatinti įmones investuoti į naujų produktų kūrimą, patentuoti išradimus ir registruoti dizainą tarptautiniu mastu. 

Atnaujintos finansavimo sąlygos yra patrauklios klientams, nes finansuojamoji projekto išlaidų dalis padidinta nuo 75 proc. iki 85 proc. Atsižvelgiant į klientų poreikį, taip pat padidintas avansas nuo 20 proc. iki 30 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. 

„Tikimės, kad padidintas priemonės „Inopatentas“ finansavimo intensyvumas ir užtikrintas tęstinis finansavimas prisidės verslo konkurencingumo tarptautiniu mastu, naujų darbo vietų kūrimo, inovacijų augimo ilgalaikėje perspektyvoje ir šalies pažangos“, – sako Mantas Biekša, MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas. 

Be įprastos kompensacijos išradimams ir dizainui apsaugoti tarptautiniu mastu pagal Europos patentų konvenciją ar Patentinės kooperacijos sutartį, finansuojamos patentavimo procedūros teikiant paraiškas tiesiogiai į nacionalines patentų tarnybas pasirinktoje šalyje. Kaip visuomet, remiama ir kasmet vis didesnio susidomėjimo sulaukianti patento paraiškų paieška, atliekama Europos patentų tarnyboje. 

Maksimali suma išradimui patentuoti ar dizainui registruoti yra 30 tūkst. eurų. Investicijų intensyvumas siekia 85 proc. Išradimų patentavimo projektų trukmė gali būti iki 36 mėn., o dizaino registravimo – iki 12 mėn. Tinkamos išlaidos yra patentinių patikėtinių paslaugos ir oficialūs tarnybų mokesčiai.  

Dėmesys vertinant projektus bus skiriamas patentuojamo išradimo ar registruojamo dizaino pagrindu kuriamo gaminio komerciniam potencialui. Bus atsižvelgiama į produkto pritaikomumą rinkoje, jo unikalumą, konkurencinę aplinką. 

Tiek patentuojamas išradimas, tiek dizainas turės atitikti vieną iš septynių sumanios specializacijos prioritetų. Kvietimas teikti paraiškas yra tęstinis, atviras pareiškėjams visą finansavimo laikotarpį iki 2020 m. lapkričio 30 d. 

Daugiau informacijos apie priemonę rasite MITA svetainėje. 

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location