Birželio 20 d.

A. Armonaitė Jungtinėje Karalystėje susitiks su potencialiais investuotojais

2024-04-29 08:40 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė balandžio 28 d.–gegužės 1 d. su darbo vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su lyderiaujančių šalies įmonių vadovais aptarti jų plėtros galimybių Lietuvoje. 

„Jungtinė Karalystė praėjusiais metais tapo 12-ta Lietuvos prekybos partnere, tad ir toliau stipriname šalių bendradarbiavimą eksporto ir inovacijų srityse, taip pat prioritetu laikome tiesioginių užsienio investicijų pritraukimą. Iki šiol jau esame į šalį pritraukę tokius verslo milžinus kaip „Euromonitor International“ ir „Intersurgical“. Pristatydami Lietuvos potencialą ir investicinį klimatą, siekiame sukurti dar daugiau galimybių abipusiam ekonominiam augimui“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Vizito metu ministrė susitiks įmonių „BlackRock“, „The Bank of London“, „Thredd“, „Builder.ai“ ir „Revolut“ banko vadovybe. Taip pat planuojamas susitikimas su Jungtinės Karalystės pramonės ir ekonominio saugumo ministru Alan‘u Mak‘u, Londono miesto korporacijos atstovais ir Lietuvos bendruomene. 

A. Armonaitė vizito metu taip pat lankysis Škotijoje – čia ji susitiks su duomenų mokslo ir dirbtinio intelekto inovacijų centro „Bayes“, kuris laikomas vienu stipriausių šios srities centrų pasaulyje, atstovais.  

Praėjusiais metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės siekė 2,34 mlrd. eurų: eksportas sudarė 1,5 mlrd. eurų, importas – 846 mln. eurų. Taip pat Jungtinė Karalystė tapo 5-ta atvykstamojo turizmo rinka – 2023-aisiais Lietuvoje lankėsi 74 tūkst. turistų iš Jungtinės Karalystės.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location