Balandžio 27 d.

Aptartas Lietuvos ir Vokietijos ekonominis bendradarbiavimas

2020-11-19 11:00 Dalintis:

Vokietijos verslas yra vienas didžiausių investuotojų mūsų šalyje, o prieš keletą metų veiklą Lietuvoje pradėjus didžiosioms Vokietijos automobilių pramonės bendrovėms, mūsų šalis tapo svarbia europinės automobilių pramonės dalimi. Kaip dar labiau paskatinti verslo ryšius tarp šalių, kokius sprendimus aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo ir tiekimo grandinėje gali pasiūlyti Lietuvos startuoliai ir verslo klasteriai - apie šiuos ir kitus dalykus kalbėta nuotoliniame Lietuvos ir Vokietijos verslo atstovų susitikime.

„Abiejų šalių bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus, mes nuolat skatiname glaudesnius santykius ir eksporto plėtrą, o Lietuva siekia tapti didesniu žaidėju kuriant, gaminant bei tiekiant inovatyvius produktus. Mūsų šalies verslas turi tiek reikiamą kompetenciją, tiek galimybes reikšmingai plėstis ir augti ateityje. Svarbiausi investicijų Lietuvoje pranašumai yra pasaulinio lygio infrastruktūra, geros techninės žinios, išsilavinę ir kvalifikuoti dirbantieji, o trys pagrindiniai Lietuvos ekonomikos ramsčiai yra eksportas, investicijos ir inovacijos“, - sakė ekonomikos ir inovacijų ministerijos kancleris Alenas Gumuliauskas.

Susitikime, kuris surengtas Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje, „BalticAutomotive Components Cluster“ (BACC) klasterio, Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) ir Vokietijos - Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) iniciatyva, pabrėžtas augantis Lietuvos vaidmuo Europos automobilių pramonės srityje.

Apie 600 narių vienijančios Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) vykdantysis direktorius Dr. Kurt-Christian Scheel kalbėjo apie automobilių pramonės transformaciją nuo vidaus degimo link elektrinių variklių, pandemijos iššūkius ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant sklandžias tiekimo grandines. Jo teigimu, ekonominis stabilumas, gera infrastruktūra ir kitos sąlygos leidžia Lietuvai vis labiau įsitvirtinti Europoje kaip sėkmingam pramonės ir tiekimo paslaugų centrui.

Didieji Vokietijos automobilių pramonės žaidėjai „Hella“ ir „Continental“ kelerius metus sėkmingai veikia Lietuvoje bei yra pasirengę rytdienos iššūkiams.

Lietuvoje yra svarbu sukurti palankias sąlygas verslui, o pagal 2019 m. Pasaulio banko paskelbtą indeksą „Ease of Doing Business“ mūsų šalis yra 11 vietoje.

Eksportas yra viena svarbiausių Lietuvos ekonomikos varomųjų jėgų, o dauguma užsienio investuotojų yra eksportuotojai. Per pastaruosius 10 metų Vokietijos verslas sudarė daugiau nei 9% visų tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektų Lietuvoje ir ši šalis užima 3 vietą (po JAV ir Jungtinės Karalystės) pagal visų suplanuotų TUI projektų dalį Lietuvoje.

Nuo 2017 m. Lietuvai pavyko pritraukti rekordinį investicinių projektų skaičių (219) ir užimti tvirtą poziciją tarp kitų Baltijos šalių. Vokietija taip pat yra svarbi investicijų partnerė, iniciavusi nemažai stambių investicinių projektų.

Vena naujausių tendencijų yra ateities mobilumo plėtra. Lietuvos įmonės, tokios kaip „Dancer“, „Trafi“ ir „Elinta“, atveria kelią tolesniems pažangių, ekologiškų transporto sistemų žingsniams.

Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai auga verslo paslaugų sektorius: 81 centre dirba beveik 19 000 specialistų. Dažniausiai šio sektoriaus centrų atliekamos funkcijos yra IT, finansai ir apskaita bei klientų operacijos. Be to, auga žmogiškųjų išteklių, inžinerijos, mokslinių tyrimų ir plėtros, duomenų analizės, robotikos ir kibernetinio saugumo funkcijų klasteriai.

Šaltinis - Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location