Gegužės 30 d.

Apie verslo pradžią ir iššūkius – iš pirmų lūpų

2018-07-19 07:58 Dalintis:

Vidurvasario nuotaikos veiklumo  nestokojančių žmonių neužliūliuoja. Liepos 12 d. Klaipėdos mokslo ir  technologijų parke (KMTP) organizuotas seminaras „Be involved“ kvietė  klausytis įkvepiančių sėkmės istorijų, analizuoti verslo atstovų  klaidas, išbandyti save kūrybiškumo ir kritinio mąstymo pareikalavusiose  užduotyse.


Renginys subūrė verslo idėjų turinčius jaunus žmones, veiklą neseniai  pradėjusių įmonių steigėjus – virš 50 dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos.  Penktąsyk organizuoto seminaro šeimininku tapęs KMTP svečiams iš  Jelgavos, Daugpilio, Ventspilio, Visagino bei Panevėžio parengė vertingų  susitikimų kupiną programą. Savo istorijomis dalijosi IT sprendimų  profesionalai, kūrybinių industrijų atstovai ir startuoliai.


Tarptautinio projekto „Pasiruošęs verslui!” rėmuose organizuojami “Be  involved” seminarai yra kuriami pasitelkiant interaktyvią “Pasisemk  įkvėpimo-padėk-dalinkis-analizuok” koncepciją. Šūsnis gyvų pavyzdžių ir  nepadailintų istorijų auditorijai suteikia puikią progą geriau pažinti  verslo pasaulį ir jo dėsnius.


Visi kviestiniai pranešėjai atstovavo Vakarų Lietuvai ir yra realūs  pavyzdžiai, jog tramplinu įgyvendinant savo užmojus gali tapti ir į  megapolio statusą negalintis pretenduoti miestas ar nuo sostinės nutolęs  regionas. Daugeliui geidžiamiausių šiandienos specialistų technologijos  atveria galimybes dirbti nuotoliniu būdu, skaitmeninis amžius  transformuoja ir klientų geografiją – Lietuvos pajūryje ar pamaryje  gyvenantys talentai kuria visam pasauliui, čia dirbantys startuoliai jau  žengdami pirmuosius žingsnius galvoja apie užsienio rinkas.


Solidžios patirties jau sukaupusiems verslams seminaro metu atstovavo IT  sektoriaus bei su juo glaudžiai susijusių įmonių vedliai. Algirdas  Sabaliauskas, vienas skaitmeninių technologijų studijas organizuojančios  akademijos „Baltic Talents“ steigėjų, savo pristatymo metu akcentavo  vertės kūrimo svarbą, o taip pat nenutylėjo apie iššūkius kuriant verslą  mokymo sferoje.


Dariaus Šoparo iš „Creative Partner“ įžvalgos buvo vertingos ne vien  tiems, kurie pasiryžę savo energiją nukreipti į finansinių technologijų  kūrimo sferą, kitas IT paslaugas ar produktus – įmonės vadovas pažėrė ir  universalių patarimų, kurie aktualūs bet kuriam šiuolaikiniam verslui,  siekiančiam augimo, vertinančiam kūrybiškumo ir racionalumo balansą.


Iššūkiais kelyje į sėkmę dalijosi būrys rezidentų iš KMTP Pilies  dirbtuvių – odinių aksesuarų „KOZA handmade“ kūrėja Marina Fomčenkova,  „Shomka Handmade“ prekės ženklą vystanti juvelyrė Asta Šomkaitė, grupės  „Hit-Kick“ muzikantas ir interjerui skirtų sprendimų „Prana Creations“  autorius Edvinas Pranaitis, Kristina Gerulė iš natūralių žvakių gamybos  studijos „Candle Lovers“.


Mantas Žiemgulis pristatė inovatoriaus Tomo Vėliaus ir jo komandos  Klaipėdoje sukurtą ir šiuo metu tobulinamą išmanią vandens transporto  priemonę „Popa Boat“. Startuoliai yra užsibrėžę vystyti laivo  autonominio veikimo galimybes ir nestokoja ryžto su savo sprendimu  žengti į užsienio rinkas – ambicijos siekia Amsterdamą, Kopenhagą, Oslą,  Berlyną. Tuo tarpu Eivanas Maksvytis ir jo komanda susitelkę dirba tam,  kad atvertų Šilutės ir regiono potencialą skaitmeninių technologijų  srityje – šiuo tikslu įsteigta robotikos laboratorija „Tavo robotas“.


Startuolį – „Dream Manufactory“ programėlę – vystantis Motiejus Benetis  įsitikinęs, kad šiuolaikiniam verslui svarbu nevirti vien „savo  sultyse“. Klaipėdietis tai stengiasi demonstruoti ne tik savo  įgyvendinamais projektais, bet ir buveinės be sienų koncepcija – jo  darbo vieta  KMTP Pilies dirbtuvėse atvira visiems smalsiems, norintiems  keistis naudinga informacija, auginti naujas kompetencijas.


„Be involved“ seminaro dalyvių akivaizdoje savo verslo idėją pasitikrino  latvis Darius Uščins, su stipriu pliuso ženklu renginį užbaigė darbui  ir bendravimui skirtos erdvės „QTime“ atstovai Jevgenijus Yamschikovas  ir Benas Linkevičius.


Šaltinis: Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location