Balandžio 22 d.


Switch hakatonas! SMART ENERGY

2018-09-19 - 20

Litexpo parodų ir kongresų rūmai, Vilnius

Šių metų #SWITCH! Hakatonas orientuotas į energetikos iššūkius ir  inovacijų vystymą. Ne paslaptis, kad technologinė pažanga veikia visas  ūkio šakas: finansines, draudimo, telekomunikacijų. Ši jėga gali  pakeisti ir tradicinį energetikos verslo modelį. Dalyvauk „Lietuvos  energijos“ SMART ENERGY hakatone ir prisidėk prie inovacijų kūrimo  energetikos srityje!

SMART ENERGY hakatonas – tai 24 valandų išbandymas, kuriame skirtingų  sričių entuziastai (programuotojai, dizaineriai, verslo vystytojai,  energetikos profesionalai bei kt.), bursis į komandas, dalinsis savo  idėjomis ir kurs realius sprendimus/produktus, naujosios energetikos  iššūkiams spręsti! Specialiai atrinkti mentoriai, savo sričių  profesionalai, renginio metu dalinsis įžvalgomis bei patirtimi.

Iššūkiai, kuriuos sprendžia Lietuvos energijos skaitmenizacijos ir inovacijų komandos:

 1. Klientų įtraukimas į energijos rinką. Kaip ir kokias paslaugas klientai galėtų suteikti energetikos įmonėms? Sukurk savo ekosistemos modelį!
 2. IoT ir Big data. Lietuva planuoja  išmaniųjų skaitiklių diegimą 2019-2023 m. Kiekvieno elektros ir dujų  skaitiklio suvartojimo duomenys bus generuojami 15 min. intervalu.  Turint daugiau nei 1,6 mln. klientų, tai sudarys ~7 mln. duomenų signalų  kiekvieną valandą. Kokią vertę būtų galima sukurti iš šių duomenų?
 3. Blockchain. Kurios energetikos sritys galėtų ir turėtų išnaudoti blockchain technologijos potencialą? Pasiūlyk savo modelį!
 4. Geriausia energijos e-platforma namų energijai valdyti. Kokias funkcijas ji turėtų apimti, kokias paslaugas turėtų siūlyti? Išsami analitika? Paslaugų užsakymas? El. parduotuvė? Sukurk savo koncepciją!
 5. Tinklo duomenų skaitmenizavimas. Lietuvos  skirstomąjį elektros tinklą sudaro daugiau kaip 120 000 km. elektros  linijų. Šiuo metu jas fiziškai inspektuoja inžinieriai. Kaip šį procesą  galėtume skaitmenizuoti? Palydovų nuotraukos ir vaizdo atpažinimo  technologijos? Išmaniųjų telefonų panaudojimas? Pateik savo siūlymą!
 6. Neradai temos prie kurios norėtum prisijungti? Siūlyk savo idėją ateities energetikai!

Registruokis čia iki 2018 09 16 d.! 

Prizinio fondo vertė – 1500 eurų.

Lauksime tavo registracijos, net jei ir neturi idėjos, tačiau labai nori prisijungti.

Pagrindinė SMART ENERGY hakatono informacija:

 • Hakatonas vyks š.m. rugsėjo 19-20 dienomis, Litexpo parodų ir kongresų rūmuose, Vilniuje.
 • Tai bus 24 val., iššūkis, todėl pasiruošk dirbti iki vėlaus vakaro, arba net per naktį!
 • Kyla daug abejonių dėl savo idėjos? Nebijok! Mentoriai, kurie turi  skirtingų patirčių bei kompetencijų, padės įgyvendinti net  beprotiškiausias idėjas.
 • Hakatono metu išvystytą sprendimą/produktą pristatysite  kompetentingai komisijai. Geriausios idėjos bus apdovanotos! Prizinio  fondo vertė – 1500 eurų.
 • Mes pasirūpinsime, kad netruktų maisto, kavos, vietos miegui (jei  bus toks poreikis), greitu internetu bei darbo vietomis komandoms.


#SWITCH!  Hakatonas 2015 – 2017m.:

 • 2015 m. #SWITCH! hakatone kūrybiškas jaunimas pristatė verslo idėjas „Išmaniųjų miestų“ tema (daugiau informacijos čia);
 • 2016 m. komandos varžėsi dėl geriausios e.mokymosi programėlės.
 • 2017 m. Swedbank organizuotame hakatone dalyviai kūrė blockchain technologija paremtus sprendimus telefono sąsajai su banko sąskaita. Plačiau straipsnyje.
icon-search icon-time icon location