Lapkričio 28 d.


Jūrinės energetikos verslo ir politikos forumas "Pokyčių vėjas"

2022-12-07 09:00-17:10

H.Manto g. 90, Klaipėda.

2022 gruodžio 7 d. Klaipėdoje vyks jūrinės energetikos verslo ir politikos forumas „Pokyčių vėjas“. Renginyje susitiksiantys valstybės institucijų, savivaldos, mokslo, uosto ir pramonės atstovai diskutuos apie jūrinės vėjo energetikos plėtros atveriamas galimybes ir tai, kaip jos paveiks Klaipėdos regiono ekonomiką, inovacijų plėtrą, industrijai reikalingų talentų situaciją ir kitus aspektus.

Forumą organizuoja Lietuvos jūrinis klasteris, asociacija „Klaipėdos regionas“, Klaipėdos universitetas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, minintis 20-ąją veiklos metų sukaktį. 

Lietuvos jūrinio klasterio veiklą koordinuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) plėtros vadovo Andriaus Sutniko teigimu, nėra abejonių, kad jūrinės vėjo energetikos plėtra Baltijos jūroje atvertų dar ne iki galo išnaudotą mūsų mokslo ir jūrinio verslo potencialą, mobilizuotų šios ekosistemos dalyvius aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimui.  Klaipėdoje veikiančios industrijos tam kruopščiai ir atsakingai ruošiasi. „Mūsų gi užduotis – užtikrinti projektų vystymui reikiamų ryšių užmezgimą, dinamišką dalijimąsi informacija, kompetencijų auginimą“, – akcentavo klasterio koordinatorius. 

Lietuvos jūrinei pramonei įsiliejus į su jūrine vėjo energetika susijusias vertės grandines, nauda dalintųsi ne vien verslas, kuris įsitrauktų į minėtus projektus tiesiogiai ar atlikdamas subrangovų funkcijas – planuojama vėjo jėgainių jūroje statyba, kuriai žalią šviesą Lietuva duos po kitąmet įvyksiančio konkurso, galimai sukurs apie 1 400 tiesioginių ir šalutinių darbo vietų. Išaugęs aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikis svariai prisidės prie jų atlygio augimo – savo ruožtu tai teigiamai paveiks ir Klaipėdos miesto bei regiono ekonomiką. 

Lietuvos jūrinis klasteris ir KMTP druge su partneriais apie jūrinės vėjo energetikos atveriamas galimybes aktyviai pasisako įvairiais formatais: 2020 m. organizavo tarptautinę konferenciją „Offshore Klaipėda“ ir kitus renginius, dedikuotus jūrinei vėjo energetikai, ši tema taip pat buvo įtraukta į mėlynosios ekonomikos profesionalus auginančios „Blue Growth Leaders Academy“ programą Klaipėdos universitete. Didelis dėmesys šiai sričiai skirtas ir šiemet LR Seime organizuotame jūrinio verslo ir politikos forume bei formuojant šio renginio metu pristatytos rezoliucijos turinį. 

Gruodžio 7 d. vyksiančio forumo „Pokyčių vėjas“ programa bus paskelbta artimiausiu metu – sekite mūsų bei partnerių naujienas. 

Būtina išankstinė dalyvių registracija: https://bit.ly/3gRHFGD 

Renginys nemokamas. 

Renginio vieta: Klaipėdos universiteto Aula Magna salė („Studlendas) H.Manto g. 90, Klaipėda.

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

icon-search icon-time icon location