Lapkričio 28 d.

Žingsnis nuosavo verslo link: tik užsiauginus reikiamus raumenis

2018-09-04 10:22 Dalintis:

Atsisakyti samdomo darbo ir pasinerti į savo verslo kūrimą –  atsakingas žingsnis, kurio nepabijojo žengti Robertas Giedraitis.  Sukaupęs reikiamos patirties samdomame darbe, vyras ryžosi tapti nuosavo verslo šeimininku – šiandien jis yra finansinių paslaugų įmonės „Finway“ savininkas.

Kokios aplinkybės paskatino įkurti nuosavą verslą? 

Baigęs studijas kelerius metus dirbau samdomu darbuotoju, kaupiau  reikiamą profesinę patirtį. Ilgainiui pradėjau savarankiškai imtis  įvairių projektų ir ilgą laiką derinau samdomą ir savarankišką darbą. Ir  tik tuomet, kai jaučiausi įsitvirtinęs, užsiauginęs solidų profesinį  raumenį, turėjau pakankamai klientų ir kontaktų, ryžausi pereiti vien  tik prie savarankiškos veiklos – įkūriau savo finansinių paslaugų įmonę.

Kokias paslaugas teikia „Finway“?

Pagrindinė mūsų veikla – finansinių, mokestinių konsultacijų ir buhalterinės apskaitos teikimas.

Šiuo metu turime apie 70 įvairią veiklą vykdančių pavienių klientų ir  įmonių: tai įvairių konsultacijų tiekėjai, gamybos, prekybos, žemės  ūkio įmonės, individualią veiklą vystantys asmenys, kuriems padedame  tvarkyti finansinius dokumentus, deklaruoti reikiamą informaciją  valstybinėms institucijoms ir pan.

Kokie darbuotojai dirba jūsų įmonėje? Kokias jų kompetencijas labiausiai vertinate?

Darbuotojų atranka yra nelengva užduotis – reikia tinkamai įvertinti  kiekvieną kandidatą, suprasti, ką jis mums ir mes jam geriausio galime  pasiūlyti. Šiuo metu dirbame ir su laisvai samdomais, ir su nuolat  įmonėje dirbančiais darbuotojais.

Vertingiausios dirbančiųjų kartu savybės, mano nuomone, yra  savarankiškumas, reikiamų kompetencijų turėjimas, finansų srityje ypač  reikalingas kruopštumas bei atidumas detalėms.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdamas savo verslą? 

Prieš kurį laiką nusprendėme, kad laikas keltis į naujas patalpas –  ieškojome modernesnės, patrauklesnės klientams bei komfortiškesnės  erdvės mūsų darbuotojams. Suradome labai priimtiną variantą ir  pasinaudojome UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) suteiktu  daliniu paskolos palūkanų kompensavimu.  Kadangi mums sugrįžo didžioji dalis faktiškai mokamų kredito įstaigai  paskolos palūkanų lėšų, galėjome sutaupyti ir įsigyti naujas, modernias  įmonės patalpas labai palankiomis sąlygomis.

Šiuo metu sparčiai populiarėja fintech naujovės, kaip pavyksta prisitaikyti prie inovacijų?

Tiesa ta, kad mūsų – finansinių paslaugų – sektoriuje naujovės  kuriamos kone kasdien. Siekis optimizuoti procesus, žinoma, yra  naudingas, tačiau mes visuomet kritiškai vertiname, ar naujausias  įrankis ar sukurta sistema yra ekonomiškesnė nei ta, kuria jau  naudojamės.

Stengiamės visuomet susipažinti su rinkos naujovėmis, įvertinti  geriausius įrankius, tačiau, reikia pripažinti, kad tai, kas nauja, ne  visuomet yra gerai, todėl racionaliai vertiname pasiūlą ir aklai paskui  inovacijas nebėgame. Pavyzdžiui, kol kas taip ir neprigijo automatinis  skenuotų dokumentų įkėlimas į apskaitos programas, kita vertus, labai  sėkmingai naudojamės robotizuota „Sodros“ deklaracijų teikimo sistema.

Ar turite verslo plėtros planų ar kitokių verslo ambicijų?

Organiškos, natūralios plėtros ir augimo visuomet tikimės – kasdien  to siekiame nuosekliu savo darbu. Tikiu, kad plėstis reikia tiek, kiek  esi pasirengęs kokybiškai susitvarkyti su klientų pavedamomis  užduotimis. Turime planą per artimiausius trejus metus išaugti dvigubai:  kelis kartus išauginti pajamas bei darbuotojų skaičių.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location