Birželio 20 d.

Žaliojo vandenilio gamybai – beveik 24 mln. eurų

2024-04-23 11:43 Dalintis:

Balandžio 22 d., startuoja kvietimas Lietuvos verslui ir įstaigoms teikti paraiškas paramai investicijoms į žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų sukūrimą gauti. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti beveik 24 mln. eurų.  Priemonę administruos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Tikimasi, kad šios investicijos Lietuvoje leis sukurti apie 30 MW žaliojo vandenilio gamybos pajėgumų, o metinės vandenilio gamybos apimtys sieks daugiau kaip 4 tūkst. tonų. Šiuo metu Lietuvos ekonomika priklausoma nuo iškastinės energijos, kurios daugiausiai sunaudojama trąšų pramonėje, transporto sektoriuje, elektros energetikos sektoriuje. Vandenilio panaudojimas pramonės ir transporto sektoriuose turėtų reikšmingai sumažinti anglies dvideginio išmetimus ir palaipsniui sumažinti šių sektorių poveikį aplinkai.

Žaliojo vandenilio technologija yra vertinama kaip reikšmingas ateities energetikos sistemos dalyvis ir yra vienas perspektyviausių būdų kovoti su klimato kaita. Lietuvos strateginiuose dokumentuose vandenilio gamybai  skiriamas didelis dėmesys. Numatoma, kad 2030 m. Lietuva jau galės pagaminti 129 tūkst. tonų vandenilio. O 2050 m. būsimi vandenilio gamybos pajėgumai galės patenkinti 32 proc. šalies galutinio energijos poreikio.
Paraiškas APVAI su visais reikalingais dokumentais valstybės subsidijai gauti galima teikti iki 2024 m. liepos 17  d.

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal finansavimo sąlygose numatytus prioritetinius atrankos kriterijus. Projektams bus skiriamas ne didesnis kaip 70 proc. tinkamų finansuoti išlaidų finansavimas, tačiau neviršijant 770 tūkst. eurų vienam MW įrengiamo elektrolizerio galios. Projektai turės būti įgyvendinti iki 2027 m. III ketv.  

Šaltinis: Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location