Birželio 20 d.

Vyks išskirtinė konferencija apie mėlynąją ekonomiką

2022-09-13 14:00 Dalintis:

Rugsėjo 15–16 dienomis Klaipėdoje vyksianti tarptautinė konferencija „Klaipėda Manifesto“ suburs mokslininkus, valdžios ir verslo atstovus iš Lietuvos bei Norvegijos diskusijai apie jūrinės ekonomikos potencialą ir iššūkius.

Konferencijos dalyvių laukia turtinga programa – savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis daugiau nei 30 kviestinių svečių. Dalyvius sveikins už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius bei Norvegijos ambasadorius Lietuvai ir Baltarusijai Ole T. Horpestad, Lietuvos aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas bei kiti valdžios atstovai, pranešimus skaitys ir kibernetinio saugumo, uosto įmonių atstovai, inovacijų lyderiai bei mokslininkai.

Konferencija aprėps tokias su mėlynąja ekonomika susijusias temas kaip mėlynosios-žaliosios ekonomikos politikos formavimas, jūriniai startuoliai, skaitmenizacija ir jūrinės technologijos bei investicijos regione. Dalyviai leisis į išsamias diskusijas apie atsinaujinančios energetikos galimybes, kibernetinį saugumą ir bandys atsakyti į klausimą, kada sulauksime pirmojo Baltijos regiono vienaragio mėlynosios ekonomikos srityje.

„Klaipėda Manifesto“ suburs politikos formuotojus, praktikus, tyrėjus ir mokslininkus diskusijai apie opiausius mėlynosios ekonomikos iššūkius, sprendimus ir sektoriaus plėtrą. Tikiuosi, kad šis renginys paskatins nacionalinių politikos gairių formavimą, kurios užtikrins mėlynosios ekonomikos, uostamiesčio ir visos šalies klestėjimą“, – sakė „Klaipėda ID“ investicijų ir investicinės aplinkos skyriaus vadovė Diana Manko.

Konferencija šiais metais vyks Klaipėdos kultūros fabrike. Renginys nemokamas, bet vietų skaičius jame yra ribotas, todėl gyvai dalyvauti norintys svečiai kviečiami registruotis ir rezervuoti vietą. Neturintys galimybės atvykti kviečiami stebėti tiesioginę konferencijos transliaciją internetu.

„Vienas pagrindinių renginio tikslų yra bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Norvegijos skatinimas, Klaipėdos potencialo atskleidimas Norvegijos verslo atstovams. Taip pat siekiame atkreipti ir Lietuvos verslininkų, ypač startuolių, dėmesį į mėlynąją ekonomiką ir jos potencialą, žadinti jų susidomėjimą, įkvėpti kaimyninių valstybių gerosios praktikos pavyzdžiais“, – sakė D. Manko.

Remiantis 2022 metų Europos Sąjungos (ES) Mėlynosios ekonomikos ataskaita, jūrinė pramonė, įskaitant transportą, uostus, žvejybą, akvakultūrą ir pakrančių turizmą, Europoje yra sukūrusi 4,45 mln. tiesioginių darbo vietų, o jos metinė apyvarta siekia 670 mlrd. eurų.

Klaipėda, kaip sakė neseniai uostamiestyje viešėjusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, turi didelį potencialą tvariam mėlynosios ekonomikos vystymui ir sulauks reikšmingo finansavimo pažangių idėjų įgyvendinimui.

Dėmesio jūrinės ekonomikos plėtrai Klaipėdoje išties skiriama nemažai: jos vystymas yra vienas miesto ekonominės plėtros strategijos „Klaipėda 2030“ prioritetų, mieste veikia stiprios informacijos ir komunikacijos technologijų bei suskystintųjų gamtinių dujų specialistų bendruomenės. Be to, Klaipėda turi ilgametes laivų statybos, remonto, inžinerijos ir dizaino, logistikos ir krovos darbų tradicijas.

Uostamiesčio aukštosios mokyklos siūlo įvairias jūrinių studijų programas, nuo inžinerijos iki jūrų hidrologijos ir biotechnologijų, todėl į Klaipėdą investuoti nusprendę verslininkai turi didesnę kvalifikuotų specialistų pasiūlą šiose srityse.

„Nepavargsime kartoti, kad Klaipėda turi didžiulį potencialą vystyti mėlynąją ekonomiką – miestas gali pasiūlyti reikiamas paslaugas ir plėtoti pažangias technologijas, jei tik bus laikomasi strategijoje „Klaipėda 2030“ numatyto veiksmų plano. Siekiant šio tikslo, miesto ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“ padeda verslams įsikurti, sklandžiai įsilieti į miesto ekosistemą ir gauti visą reikalingą pagalbą“, – sakė D. Manko.

Klaipėda verslui patraukli ir patogiu susisiekimu – netoli esantis Palangos oro uostas aptarnauja verslo centrus Skandinavijoje ir Europoje, o neužšąlantis Klaipėdos jūrų uostas yra Baltijos šalių krovos lyderis. Be to, Klaipėdoje veikia Laisvosios ekonomikos zona (LEZ), siūlanti didelį sklypų pasirinkimą ir mokesčių  lengvatas. Dideles galimybes verslui atvers ir prie Klaipėdos krantų planuojamas 700MW vėjo jėgainių parkas, kuris galėtų patenkinti 25 proc. viso Lietuvos energijos poreikio.

„Kurdami tvirtus ryšius tarp dviejų valstybių, siekiame išryškinti neišnaudotą Klaipėdos, kaip patogios ir finansiškai patrauklios verslo krypties, potencialą. Atrasti išties galima daug“, – sako Tom O. Kleppesto, 28 Norvegijos laivybos kompanijas vienijančios asociacijos vadovas. Jis pabrėžė, kad Klaipėda yra patraukli kryptis verslo plėtrai, o ši konferencija – puiki proga dairytis į naujus horizontus, atkreipti dėmesį į Klaipėdą, kuri, jo manymu, yra kaip deimantas, kurį dar reikia šiek tiek nugludinti.

Konferenciją organizuoja „Klaipėda ID“ ir Norvegijos ambasada Lietuvoje kartu su partneriais: Klaipėdos universitetu, asociacija „Klaipėdos regionas“, Klaipėdos mokslo ir technologijų parku, Lietuvos-Norvegijos ir Norvegijos-Lietuvos prekybos rūmais bei „Shipping & Offshore Network“ Osle.

Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Norvegijos ambasada Lietuvoje ir „EEA and Norway Grants“. Renginį remia Klaipėdos laisvoji ekonominė zona, „Höegh LNG“ ir „Nordnix“, pagrindinis rėmėjas – „RWE Renewables“.

Renginio programą ir registraciją rasite čia: www.klaipedamanifesto.com

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location