Rugsėjo 29 d.

VšĮ „Balta balta“ – pirmoji įmonė iš Lietuvos atrinkta dalyvauti WORTH partnerystės programoje

2019-09-27 12:05 Dalintis:

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network jau trečius metus kviečia įmones teikti paraiškas WORTH partnerystės programai.Ši tarptautinė programa skirta remti novatoriškas idėjas mados ir gyvenimo būdo industrijose (įskaitant tekstilę, avalynę, odos ir kailių gaminius, baldus ir namų dekoro detales, papuošalus ir aksesuarus), kurti ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp dizainerių, gamybos ir technologijų įmonių, norinčių kurti inovatyvius produktus.

Pirmą kartą kvietimas teikti paraiškas buvo pristatytas 2017 m.  tarptautinės mados ir tekstilės verslo parodos „Baltic Fashion&Textile Vilnius“ Enterprise Europe Network organizuotame seminare.

2018 m. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose buvo  organizuotos praktinės dirbtuvės „Tarptautinė WORTH partnerystė programa kūrybiškiems verslams: susitikimas su programos ekspertais“, kuriose dalyvavo ir VšĮ „Balta balta“ atstovės Ieva Šlekytė Gasiūnienė ir Laura Pavilonytė-Ežerskienė.

VšĮ „Balta balta“ kuria namų tekstilės ir aprangos gaminius, naudodami autentišką augalinį dažymo metodą, todėl naujo projekto idėja  pasirodė tinkama WORTH partnerystės programai. „Projekto idėja kilo bendraujant su klientais iš užsienio, kuriems patinka natūralūs rankų darbo gaminiai, tačiau dėl turimo daiktų kiekio jau nesiryžta įsigyti naujų, todėl buvo sugalvota pasiūlyti klientams daugiafunkcinius natūralių pluoštų tekstilės gaminius, kurie galėtų būti ir namų dekoracija, ir rūbas ar patiesalas. O siekiant perteikti mūsų  organizacijos filosofiją, norėjosi ir inovatyvios pakuotės, kurią sukurs projekto partneriai, kadangi parduodant gaminius elektroniniu būdu, tai patogiausias būdas perteikti klientui mūsų požiūrį į paveldą, tvarumą, natūralumą ir aplinkosaugą“, – teigia VšĮ „Balta balta“ direktorė Ieva Šlekytė Gasiūnienė.

Po programos pristatymo ir konsultacijų su ekspertais, VšĮ „Balta balta“ pateikė savo projektą ir praėjo pirmąjį atrankos etapą, tada buvo pakviesti į Valensijoje vykusį antrą etapą, kuriame turėjo pristatyti savo projektą vertinimo komisijai. VšĮ „Balta balta“ pristatytas projektas buvo atrinktas dalyvauti WORTH programoje, gavo finansavimą prototipų kūrimui bei galimybę naudotis WORTH programos teikiamomis paslaugomis – profesionalų konsultacijos, mokymai, tinklaveika ir kt.

Šiais metais organizuotoje informacinėje sesijoje kūrybinėms industrijoms apie paraiškų teikimą Europos Sąjungos tarptautinėms programoms WORTH ir Re-Fream, Ieva Šlekytė Gasiūnienė ir Laura  Pavilonytė-Ežerskienė pristatė savo projektą dar tik ketinantiems teikti paraiškas, dalinosi patirtimi ir patarimais su renginio dalyviais.

WORTH partnerystės programos paraiškos priimamos iki 2019 m. spalio 31 d. Enterprise Europe Network projekto vadovas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose Marijus Muralis teigia: „Šis kvietimas teikti paraiškas yra paskutinis, tačiau manome, kad naujame programavimo periode taip pat bus panašių iniciatyvų kūrybinėms industrijoms, kadangi susidomėjimas bei teikiamų paraiškų skaičius auga kasmet“.

Išsamesnė informacija apie WORTH partnerystės programą ir paraiškų teikimas: https://www.worthproject.eu/.

Šaltinis: eenlietuva.eu.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location