Balandžio 21 d.

Virtualioje įrodymų bibliotekoje paskelbta virš 700 analitinių darbų

2020-03-27 16:22 Dalintis:

Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) surinko ir virtualiame kataloge paskelbė 730 viešosios politikos analizių, poveikio vertinimų ir kitokio pobūdžio analitinių darbų. Įgyvendinant šį projektą yra siekiama prisidėti prie įrodymais grįsto valdymo kultūros kūrimo Lietuvoje.

Tikimasi, kad surinkus viešai skelbiamus, tačiau įvairiuose prieigos taškuose pasklidusius analitinius produktus, ir sudarius galimybę juos pasiekti „vieno langelio“ principu, bus skatinamas aktyvesnis analitinės informacijos naudojimas priimant viešosios politikos sprendimus. Analinių darbų katalogo kūrėjų teigimu, biblioteka yra kuriama ir palaikoma gilesnio Lietuvos pažinimo vardan, taip pat atliktų vertinimų ir įrodymų antrinio panaudojimo ir išsaugojimo ateities kartoms tikslais.

Virtualiame kataloge publikuojama medžiaga, surinkta iš Valstybės kontrolės, LR Vyriausybės ir ministerijų, šalies universitetų ir mokslinių tyrimų institutų bei privačių analitinių centrų. Tam, kad konkrečias analizes, vertinimus ir kitus įrodymus būtų patogu rasti, jie yra suskirstyti pagal viešosios politikos ir valdymo sritis.


"Biblioteka yra kuriama ir palaikoma gilesnio Lietuvos pažinimo vardan, taip pat atliktų vertinimų ir įrodymų antrinio panaudojimo ir išsaugojimo ateities kartoms tikslais."

Kol kas vartotojams yra prieinamas pirminis įrodymų rinkinys. Bibliotekos kūrėjai prašo prisidėti prie tolesnio katalogo tobulinimo, informuojant apie iš viešosios prieigos dingusius, aktualius viešosios politikos analizės darbus.


Šaltinis: Vyriausybės strateginės analizės centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location