Gegužės 19 d.

Vilnius, Klaipėda ir Panevėžys – ateities miestai

2019-04-30 07:50 Dalintis:

Darnaus judumo forume buvo paskelbti ateities miestai, kurių darnaus judumo scenarijuose iki 2030 m. numatytos labiausiai keliavimo įpročius keičiančios bei aplinkai draugiškiausios judumo priemonės. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis apdovanojimus įteikė Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio miestų savivaldybėms.

„Miestai ir jų gyventojai paprastai kenčia nuo eismo spūsčių, triukšmo ir oro taršos, o aplinkai draugiškos transporto priemonės, keliavimas derinant skirtingus būdus padeda spręsti šias problemas. Džiaugiuosi, kad miestai stengiasi gyventojams pasiūlyti alternatyvius susisiekimo būdus, kurie jiems būtų tokie pat patrauklūs ir patogūs, kaip ir kelionė automobiliu“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Ateities miesto apdovanojimas Vilniaus savivaldybei įteiktas už aktyvų visuomenės įtraukimą į Darnaus judumo plano rengimo procesą bei siekį atliepti gyventojų lūkesčius. Klaipėdos miestas apdovanojimą pelnė už ambicingiausią darnaus judumo mieste viziją. Panevėžys įvertintas už aktyvų dalyvavimą darnaus judumo iniciatyvose. Savivaldybių parengtus Darnaus judumo mieste planus (DJMP) vertino ir nugalėtojus atrinko Susisiekimo ministerijos sudaryta Darnaus judumo mieste plano komisija.

19 Lietuvos miestų, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, jau turi parengtus ir patvirtintus DJMP. Savo planą jau baigia ruošti ir Kauno miestas.

Parengtuose DJMP didelis dėmesys skiriamas pėsčiųjų, dviračių, viešojo transporto infrastruktūrai, tinkamam žmonių, turinčių specialiųjų poreikių, infrastruktūros pritaikymui.

Darnaus judumo forume taip pat aptariama šalies savivaldybių pažanga judant darnaus miesto vizijos link. Susisiekimo ministerijos atstovai pristato darnaus judumo mieste planus bei tolesnius veiksmus, Edinburgo Napier universiteto dėstytojas Tom Rye dalijasi Europos šalių darnaus judumo  gerąja patirtimi, Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro atstovas James McGeever supažindina su kelionių planavimu ir nauda visuomenei, Transporto inovacijų centro vadovė Monika Poškutė pristato Lietuvos mobilumo ekosistemą ir jos galimybes miestui, su vaikščiojimo ir pažinimo nauda visuomenei bei #walk15 partnerystės galimybėmis savivaldybėms supažindina Vlada Musvydaitė, savo įžvalgomis apie šiuolaikinio planavimo tendencijas ir jų įtaką ateities miestams dalijasi architektas Martynas Marozas, KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro atstovai Darius Pupeikis ir Kęstutis Zaleckis kalba apie darnią urbanistiką.

Darnaus judumo forumą organizuoja Susisiekimo ministerija kartu su Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro koordinuojamo tarptautinio projekto „Prosperity“ komanda.

Europos Komisijos finansuojamo projekto „Prosperity“ koordinatorių vertinimu, Lietuva nuo 2011 m. padarė didžiausią pažangą Darnaus judumo mieste planų (DJMP) skatinime, rengime ir įgyvendinime, ir dabar kartu su Belgija, Norvegija, Ispanija ir Prancūzija patenka prie pirmosios kategorijos šalių, turinčių gerai išvystytą darnią miestų susisiekimo planavimo sistemą, kuri remiama nacionaliniu lygmeniu.

Darnaus judumo planų rengimui skirta 1,5 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų. 

Šaltinis: Susisiekimo ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location