Balandžio 21 d.

Vilniuje startuoja aprangos ir tekstilės inovacijų renginys ,,TechTEXTIL Summit“

2019-10-18 07:57 Dalintis:

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija kartu su mokslo asociacija Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija spalio 17-18 dienomis pirmą kartą organizuoja tarptautinį aprangos ir tekstilės inovacijas pristatantį renginį „TechTEXTIL Summit“, kuris vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ .

Pirmąją renginio dieną bus apdovanoti aprangos ir tekstilės įmonių inovatoriai. Numatoma įteikti nominacijas pramonės lyderiams 5 srityse: funkcinės aprangos, techninės tekstilės, tvarios mados, švarios gamybos ir naujai įdiegtų technologijų. Dar penkios nominacijos numatomos startuoliams: už perspektyviausias ir pramoninei gamybai pritaikomas inovacijas, sumanią aprangą, techninę tekstilę, tvarią madą ir švarią gamybą.

„Inovacijos sparčiai skverbiasi į tradicines verslo šakas, tarp jų ir tekstilės pramonę. Išmanūs drabužiai naudojami ne tik karui, bet ir plačiai taikomi kasdienybei: saugo mus nuo aplinkos poveikio ar net diktuoja madas. Lietuva turi didelį potencialą ir galimybes ateityje vystyti šį sektorių“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

„TechTEXTIL Summit“ skirtas analizuoti Lietuvos ir pasaulio aprangos ir tekstilės inovacijų sėkmingas praktikas, didelis dėmėsys bus skiriamas darnios plėtros ir aplinkos taršos mažinimo aspektams, atskira sesija bus skirta šios srities vadovų gerajai praktikai dalintis.

Renginyje dalyviai bus kviečiami dalyvauti Mokslo-technologijų ir menų sesijoje (STARTS), aplankyti simuliacinius turus bei dalyvauti praktinėse dirbtuvėse, geriau susipažinti su inovatyviais gaminiais.

Kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija ir Vilniaus dizaino kolegija organizuojamą renginį “TechTEXTIL Summit“ remia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija.

 „TechTEXTIL Summit“ vyks didžiausios Baltijos šalyse specializuotos aprangos ir tekstilės verslo parodos „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ metu, kurioje šiemet savo produkciją ir paslaugas pristatys beveik 400 įmonių iš 21 pasaulio šalies. Pernai parodą aplankė beveik 10 tūkst. lankytojų.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location