Kovo 29 d.

Vilniuje renkasi „Fintech“ rinkos lyderiai iš viso pasaulio

2019-11-28 07:52 Dalintis:

Vakar Vilniuje prasidėjo didžiausia Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse finansinių technologijų (angl. „FinTech“) konferencija „FinTech Inn“, kuri šiemet, planuojama, bus rekordinė – laukiama daugiau kaip 3000 dalyvių, atstovausiančių daugiau kaip 500 įmonių iš viso pasaulio.

„FinTech Inn“ konferenciją simbolišku mygtuko paspaudimu atidarė Prezidentas Gitanas Nausėda, ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis, finansų ministras Vilius Šapoka ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

„Per pastaruosius penkerius metus „FinTech“ startuolių skaičius išaugo penkis kartus. Mūsų „FinTech“ bendruomenė teikia įvairias paslaugas ir siūlo įvairius produktus nuo mokėjimų, investicijų ir skolinimosi galimybių iki kibernetinio saugumo ir principo „Pažink savo klientą“ sprendimų. Nepaisydami šių pasiekimų, privalome judėti į priekį. Turime išnagrinėti galimybes, kurios padėtų sukurti tarpsektorinį finansinių inovacijų aspektą. Turime susieti finansų technologijas su tvarių finansų, klimato kaitos, kibernetinio saugumo, transporto, prekybos ir energetikos sektoriais“, – sveikindamas dalyvius teigė Prezidentas.

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio, „FinTech“ sektoriaus nauda valstybei akivaizdi – aktyvus „FinTech“ sektorius leidžia pritraukti žinomų kompanijų, kurios kuria naujas darbo vietas šalyje.

„FinTech“ sektorius pradėtas formuoti tik prieš 3 metus ir kasmet auga apie 40 procentų. Šiandien šis sektorius jau yra viena iš Lietuvos vizitinių kortelių užsienyje – didelė dalis finansinių technologijų įmonių pasirenka Lietuvą dėl palankaus reguliavimo, puikios infrastruktūros ir talentingų specialistų“, – teigia M. Skuodis.

Lietuva jau plačiai pripažįstama kaip viena patraukliausių šalių Europos Sąjungoje „FinTech“ verslo startuoliams. Pagal išduotų elektroninių pinigų įstaigų licencijų skaičių 2018 m. Lietuva pernai nusileido tik Jungtinei Karalystei, kuri 2018 m. išdalijo 146 tokias licencijas. Šalyje veikiančių „FinTech“ įmonių skaičius 2018 m., palyginti su 2017 m., paaugo net 69 proc. (nuo 87 iki 113). Tokią situaciją lėmė tai, kad Lietuvos reglamentavimo aplinka yra palanki startuoliams klestėti – itin palankus įstatymų leidėjų ir reguliatoriaus požiūris į naujas finansines technologijas. Lietuvos bankas pripažintas viena pažangiausių reguliavimo institucijų ne tik ES, bet ir visame pasaulyje, o pagal investicinio patrauklumo reitingą (angl. „Ease of Doing Business“) 2019 m. Lietuva iš 190 valstybių užėmė 11-tą vietą.

„Man labai džiugu, kad per tokį trumpą laiką Lietuva tapo „FinTech“ centru, apie kurį kalba visas pasaulis. Mūsų sėkmės istorijos raktas – bendras strateginis ir progresyvus požiūris bei veiksmai visais „FinTech“ ekosistemos lygiais. Ši dešimtis kartų per keletą metų išaugusi konferencija, rekordinis dalyvių skaičius ne tik iliustruoja, kad pasirinkome teisingą kelią, bet ir leidžia auginti mūsų šalies konkurencinį pranašumą „FinTech“ žemėlapyje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Neatsitiktinai besikeičiantys vartotojų poreikiai finansų paslaugų srityje, paslaugų skaitmenizacija šiemet bus ir „FinTech Inn“ konferencijos dominuojančios temos. Atsižvelgiant į tai, kad, sparčiai gausėjant „FinTech“ įmonių, neišvengiamai atsiranda ir naujų iššūkių, nuošalyje neliks ir pinigų plovimo prevencijos bei kibernetinio saugumo temos. Daug dėmesio bus skiriama uždaros grandinės (angl. „blockchain“) technologijų keliamiems iššūkiams ir plėtojimo patirtims aptarti.

Konferencijos metu lankytojai turės galimybę ne tik klausytis aukščiausio lygio pranešimų, bet ir susipažinti su ekspozicijų erdvėje demonstruojamomis „FinTech“ įmonių siūlomomis unikaliomis mokėjimo ir investavimo inovacijomis. Jau suplanuota daugiau nei 1000 verslo atstovų (B2B) susitikimų sesijų.

Konferenciją „FinTech Inn“ organizuoja: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Visos šios institucijos suvienijo savo jėgas paversti Lietuvą „FinTech“ lydere Europoje.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location